Biyografi

Omar Epps Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Omar Epps kimdir?, Omar Epps kaç yaşında?, Omar Epps evi nerede?, Omar Epps nerelidir? Omar Epps ev adresi?, Omar Epps kaç yaşında?, Omar Epps nerede oturuyor?, Omar Epps nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Omar Epps hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Temmuz.1973 senesinde doğan Omar Epps şu an için 48 yaşında ve Aslan burcundandır. Omar Epps doğum yeri ise Brooklyn, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi OyuncusuSenaristProdüktör olarak devam ettirmektedir.

Omar Epps Kimdir? – Omar Epps Evi Nerede? – Omar Epps Nerede Oturuyor?

Omar Epps Kimdir?, evi nerede?

Omar Hashim Epps, 1973 doğumlu Amerikalı oyuncu, senarist, yapımcı. Şu sıralar “House” dizisinde Dr. Eric Foreman kişiliğini canlandırıyor. Otuzun üzerinde yapımda rol alan oyuncu, bunun yanında bir müzisyen ve dansçı.

Omar Hashim Epps, 23 Temmuz 1973’te Brooklyn, New York, Amerika’da dünyaya geldi. Afrika kökenli Epps, halen 10 yaşındayken senaryo yazmaya başladı. Öğrenimini New York’ta Fiorello H. LaGuardia Koleji’nde, müzik ve sahne sanatları üzerine yaptı.

Aktörlüğe başlamadan önce, 1991 senesinde erkek kardeşiyle beraber kurdukları Wolfpak adında bir rap grubun üyesiydi. Epps, kariyerinin ilk senelerında genellikle spor konulu ya da gençliğin bunalımlarını konu alan yan rollerde yer aldı. 1989 senesinde “The Green Flash” ile proefyonel oyunculuğa başlayan Epps, “Juice” (1992), “The Program” (1993) adlı kolej futbolu dramasında, “Major League II” (1994) adlı beyzbol konulu filmde oynadı ve “Higher Learning“de (1995) bir koşucuyu canlandırdı. Kariyerinin ilerleyen zamanlarda daha çok drama türündeki prodüksiyonlarda kendini gösterdi. Televizyon dizileri, sinema filmleri ve televizyon filmleri de dahil olmaz üzere otuzun üzerinde yapımda rol aldı.

ER” isimle televizyon dramasının bir çok bölümünde Epps, Dr. Dennis Gant kişiliğiyle karşımıza çıktı. “ER”daki televizyon çalışmasından sonra 1997’de “Scream 2” ile beyaz perdeye döndü. 1997 senesinde, bunun yanında prodüktörlüğünü de üstüne aldığı “First Time Felon” filminde rol aldı. 1999’da “The Mod Squad” filminden sonra aynı yıl oynadığı “The Wood” ile genç seyirci kitlesine daha çok ulaştı. Epps, kendisi için yoğun geçen 1999 senesinde “In Too Deep” ile dedektif rolüne soyundu. 2000 senesinde “Love and Basketball” filminde ve bir çok yardımcı rolde oynadı. Bunlardan birkaçı “Dracula 2000” (2000), “Big Trouble” (2002) ve “Conviction” (2002) oldu. 2004 senesinde “Against the Ropes” isimli çalışmada Meg Ryan ile birlikte yer aldı. Aynı yıl oldukça büyük beğeni alan, kadrosunda Jude Law, Susan Sarandon gibi isimleri barındıran “Alfie” adlı filmde de oynadı.

Epps 2004 senesinden beri yayınlanmaya başlayan “House” adlı dizide Dr. Eric Foreman kişiliğini canlandırıyor. 2 kez “NAACP Image” ödülleri adaylığı aldı ve bu adaylıkların sonuncusu “House”daki rolü içindi. Bunun dışında “Conviction” filmindeki karakteri ile aldığı bir “en iyi erkek oyuncu” adaylığı var.

2000-2003 senelerı içerisinde Sanaa Lathan ile beraber olan Epps, 2004 senesinden beri Keisha Spivey ile evli. 2 çocuğu var. İlk çocuğu K’Mari Mae, Spivey ile nişanlıyken dünyaya gelmiş.

Çocukluğundan beri aktör Marlon Wayans ile arkadaş olan Epps, 1.79metre boyunda. Bir ara Queen Latifah’ın dansçısı olan Epps, röpörtajlarında Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk zenci başkanı olmak istediğini söylüyor. En son projesi ise yapım aşaması halen devam eden “A Day in the Life” adlı film. “Brooklyn Work Films” adlı bir prodüksiyon şirketi bulunan aktör, bu şirket ile “Love Can’t Hide“, “Serenity Falls” gibi yapımlar üretti, bunun bunun yanında bu yapımların senartistliğini üstlendi ve kendisi de rol aldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün