Biyografi

Ömer Dinçkök Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ömer Dinçkök kimdir?, Ömer Dinçkök kaç yaşında?, Ömer Dinçkök evi nerede?, Ömer Dinçkök nerelidir? Ömer Dinçkök ev adresi?, Ömer Dinçkök kaç yaşında?, Ömer Dinçkök nerede oturuyor?, Ömer Dinçkök nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ömer Dinçkök hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1948 senesinde doğan Ömer Dinçkök şu an için 73 yaşında ve burcundandır. Ömer Dinçkök doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Ömer Dinçkök Kimdir? – Ömer Dinçkök Evi Nerede? – Ömer Dinçkök Nerede Oturuyor?

Ömer Dinçkök Kimdir?, evi nerede?

Ömer Dinçkök, sanayi ağırlıklı olarak faaliyet gösteren Akkök Şirketler Grubu ortağıdır.

Ömer Dinçkök, 1948 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Raif Dinçkök’dür. Babası 1912 senesinde Selanik’ten İstanbul’a göç etmiştir. Ali Raif Dinçkök (d.1944) ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi (d. 1956) adlarında kardeşleri mevcuttur. Robert Koleji Yüksek Okulu İş İdaresi ve Ekonomi Bölümünü bitirdikten sonra 1971 senesinde İngiltere’de lisansüstü eğitimini bitirdi.

Ömer Dinçkök, iş hayatına babası merhum Raif Dinçkök’ün temellerini 1952 senesinde attığı Akkök Şirketler Grubun’da 1971 senesinde başladı. Bünyesinde ağırlıklı olarak kimya, enerji, tekstil ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren sanayi ve ticari şirketlerin bulunduğu Akkök Holding ve şemsiyesi altındaki kuruluşlarda 1971 ve 2012 senelerı içerisinde Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Ömer Dinçkök, 2008 senesinde aile varlıklarını aynı şemsiye altında birleştirmek ve yönetmek maksadıyla Atlantik Holding’i kurdu. 2012 senesinin ikinci yarısından beri girişimci faaliyetlerini Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ve Akkök Holding’in üç eşit ortağından biri olan Atlantik Holding’in gelişmesine odaklanarak sürdürmektedir.

1987 senesinde İstanbul Sanayi Odası’nda (İSO) meclis üyesi oldu, 11 yıl boyunca yönetim kurulu kullanıcı hesabı yaptı. 1992’de TOBB Sanayi Konseyi’nde başkanlık görevine seçildi.

Ömer Dinçkök, 1987-1989 içerisinde Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

Ömer Dinçkök’ün ilk evliliğinden bir kızı var ve 1978 senesinde ikinci evliğini Ayşegül Dinçkök ile yaptı. Bu eşinden de 2 kız çocuğu mevcuttur.

Ömer Dinçkök 1971 senesinde başladığı iş yaşamındaki faaliyetlere ek olarak ticari ve vakıf kuruluşlarının oluşumunda ve gelişimlerinde aktif olarak görev almıştır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün