Biyografi

Ömür Gedik Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ömür Gedik kimdir?, Ömür Gedik kaç yaşında?, Ömür Gedik evi nerede?, Ömür Gedik nerelidir? Ömür Gedik ev adresi?, Ömür Gedik kaç yaşında?, Ömür Gedik nerede oturuyor?, Ömür Gedik nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ömür Gedik hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 22.Aralık.1970 senesinde doğan Ömür Gedik şu an için 51 yaşında ve Oğlak burcundandır. Ömür Gedik doğum yeri ise olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise YazarŞarkıcıGazeteci olarak devam ettirmektedir.

Ömür Gedik Kimdir? – Ömür Gedik Evi Nerede? – Ömür Gedik Nerede Oturuyor?

Ömür Gedik Kimdir?, evi nerede?

Köşe yazarı, sinema eleştirmeni, gazeteci, şarkıcı, sunucu, hayvan hakları savunucusudur.

Ömür Gedik, 22 Aralık 1970 tarihinde dünyaya geldi. Ortaokul senelerından beri piyano ve şan dersleri aldı. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Filolojisi’nden 1992’de mezun oldu. Üniversite senelerında okulun müzik kulübünde aktif olarak çalıştı. Bölümün seçmeli olarak verdiği sinema derslerine katıldı. Ayrıca sınırlı sayıda öğrenci ile gerçekleştirilen creative writing derslerinde beş dönem boyunca hikaye ve senaryo yazımı üzerinde çalışmalar yaptı.

Altı sene çok sesli rock müzik yapan “Mavi Topluluk” ile çalıştı ve okul içi ve dışı birden fazla konser verdi. Müziğin yanısıra sinemaya olan ilgisi de üniversite senelerında devam etti.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergi Grubu’nda muhabir olarak çalışmaya başladı. 1993′te Hürriyet’e geçti ve gazetenin eklerinde muhabirliğe devam etti. Hürriyet Dergi Grubu’na ait Focus Dergisi’nin yazı kurulunda yer aldı.

Marmara Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği formasyonu alarak bir sene Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Bölümü’nde okutmanlık yaptı.

Ömür Gedik 1999 senesinde Hürriyet Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başladı. Kısa bir süre Londra’ya gitti ve sinema kurslarına katıldı. Londra’dan dönünce gazetenin sinema sayfalarını hazırlamaya başladı. Hürriyet Kelebek’te ağırlıklı olarak sinema üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi var.

Pek çok yerli yabancı yapımcı, yönetmen ve oyuncuyla röportajlar yaptı. Yabancılar içerisinde Oliver Stone, Akive Goldsman, Doug Liman, Woody Harrelson, Adam Brody, Harvey Keitel, David Carradine, Gerard Depardieu, Kevin Costner ve Clive Owen gibi isimler de yer alıyor.

Atatürk Kültür Merkezi’nde Devlet Senfoni Orkestrası’yla konsere çıktı. Müzik çalışmalarına AG34 Akapella Korosu ve Ladies and Gentleman’la devam etti. Televizyonculuğa 2004′te başladı. 1 sene boyunca TV8′de sinema içerikli Stüdyo programını hazırladı ve sundu. 2005′ten beri Kanal D’de yayına giren ve ekranların en fazla izlenen sinema programı olan Cinemania’yı hazırlayıp sundu.

Hürriyet Kelebek ekinde Salı ve Perşembe günleri popüler kültür, Keyif ekindeyse Cumartesi ve Pazar günleri sinema yazıları yazıyor. Sinema kadar hayvan hakları hususundaki yazıları da dikkat çekmekte. HAYTAP’la ortaklaşa gerçekleştirdiği organizasyonlarda hayvan hakları hususunda birden fazla soruna parmak basmaya sürüyor.

Ramazan iftar çadırının yanından geçerken “sokak köpekleri için neden böyle çadırlar olmasın” diyerek gündeme oturmuştur.

2012 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin açılışı Ömür Gedik tarafından yapıldı.

Ömür Gedik ilk evliliğini 21 yaşındayken 1991 senesinde , Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi Soner Gedik ile yapmıştır. Daha sonra 2010 senesinde boşanan çiftin Tayga (d.1995) adında bir kızı mevcuttur.

Ömür Gedik, Şarkıcı 2008 senesinden beri Ferhat Göçer ile birliktelik yaşamlarını sürdürmektedirler.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün