Biyografi

Ömür Varol Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Ömür Varol kimdir?, Ömür Varol kaç yaşında?, Ömür Varol evi nerede?, Ömür Varol nerelidir? Ömür Varol ev adresi?, Ömür Varol kaç yaşında?, Ömür Varol nerede oturuyor?, Ömür Varol nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ömür Varol hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 27.Kasım.1975 senesinde doğan Ömür Varol şu an için 46 yaşında ve Yay burcundandır. Ömür Varol doğum yeri ise Kiğı, Bingöl olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise TV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Ömür Varol Kimdir? – Ömür Varol Evi Nerede? – Ömür Varol Nerede Oturuyor?

Ömür Varol Kimdir?, evi nerede?

Ömür Varol, 27 Kasım 1975 tarihinde Bingöl ilinin ilçesi Kiğı’da doğmuştur.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Tv-Sinema Bölümü mezunudur.

1992 senesinde TRT İstanbul haber merkezi’nde staj yaptı. Stajı bittikten sonra Kanal 6 televizyonunda 1993 senesinde “Bu Sabah” adlı sabah haberleri programında muhabir olarak işe başladı ve Can Okanar ile Oğuz Haksever’in bulunduğu kadroda çalıştı. 19 yaşındayken editörlüğe terfi etti.

1995 senesinde Cem Aydın idaresindeki Kanal D Haber Merkezi’nde ara haber sorumluluğuna getirildi. Uğur Dündar‘ın, bayrağı devralmasıyla taşlar yerinden oynadı. Aydın Özdalga, ondan mizahi haberler yapmasını önerdi. Ortaya çıkardığı işler, kısa bir sürede dikkat çekti.

1996 senesinde Show TV’ye geçerek Reha Muhtar’ın “Ateş Hattı” ekibine katıldı. 1999 senesinde haber müdürü oldu. 2003 senesinde Show TV’den ayrıldı, ama kanala dışarıdan programlar hazırladı.

2005 senesinde Can Tanrıyar‘ın yapım şirketinde magazin işlerinde çalıştı.

2007 senesinde Fox‘a transfer olarak haber müdürlüğüne kaldığı yerden devam etti. Ayrıca; ana haber bülteninde “Fox Magazin” kısmını hazırlayıp sundu. Amerikalı yöneticiler, izlenme oranlarındaki başarılı grafikten etkilenip, “prime time”da program yapmasını talep edince ortaya “Bizden Kaçmaz” adlı magazin programı çıktı. 2011 yılına kadar devam etti. 2011 senesinde “Süper Kulüp” adlı programı yine Fox tv. ekranlarında devam ettirdi.

Ömür Varol, 1999 senesinde Andaç Varol ile evlendi. Egem (d. 2003) ve Berfu (d. 2005) adlarında iki kızı mevcuttur.

21 Mart 2015 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Elin Oğlu” adlı canlı yayına giren talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğlu beraber sunmaya başladı. Türkiye’de yaşamını sürdüren, farklı milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.

29. bölümden beri Ömür Varol programdan ayrılmış yerine ise Burcu Esmersoy devam etmiştir.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün