Biyografi

Onur Şan Kimdir? Evi Nerede?

Onur Şan Kimdir? – Onur Şan Evi Nerede? – Onur Şan Nereli?

Onur Şan kimdir?, Onur Şan kaç yaşında?, Onur Şan evi nerede?, Onur Şan nerelidir? Onur Şan ev adresi?, Onur Şan kaç yaşında?, Onur Şan nerede oturuyor?, Onur Şan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Onur Şan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 24.Temmuz.1981 senesinde doğan Onur Şan şu an için 40 yaşında ve Aslan burcundandır. Onur Şan doğum yeri ise Sivas olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ŞarkıcıDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Onur Şan Kimdir?, evi nerede?

Onur Şan, 24 Temmuz 1981 tarihinde Sivas’da doğmuştur. Annesi Şerife Şan, babası Ahmet Turan Şan’dır. 8 yaşında bağlama çalmayı öğrendi. İlkokul, ortaokulu ve liseyi İstanbul ATA Koleji’nde bitirdi. Daha sonra da İstanbul Teknik üniversitesi Devlet Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Şan Bölümünde eğitim hayatına devam etti.

Milliyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu, “Liseler Arası THM Ses müsabakasında” birinci oldu. TRT‘nin gerçekleştirdiği yarışmada İstanbul bölge “birincisi”, sonrasında Türkiye “ikincisi” seçildi. TRT’nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak, “Türk Halk Müziği Sanatçısı” olmaya hak kazandı. 2000-2002 senelerı arasın da, “TRT İstanbul Radyosunda”, akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı.

Bunun bunun yanında 1998 Yılında “İtalya” ve “Fransa” da gerçekleştirilen folklor festivaline katılarak, Türk Halk Müziği kültürünü ve sanatını yurt dışında da başarı ile icra etti .

İlk solo albümü “Aşkın Mavisi” ile türkü dostlarının beğenisini kazanan Onur ŞanDağlarında Kar Olurum Yar” albümünde türküleri gençlerinde sevebileceği tarzda Klasik Türk Halk müziği sazlarının bunun yanında bas gitar akustik gitar ve yaylı grubu gibi enstrümanlar kullanıldı.

2008 senesinden 2012 yılına kadar yayına giren “Akasya Durağı” adlı dizi filmde Seyit kişiliğini canlandırırken Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Nilgün Belgün, Timur Acar, Erol Günaydın, Ayça İnci, Suat Sungur, Berk Oktay, Melek Baykal ile beraber oynadı.

2012 senesinde “Mevsim Çiçek Açtı” adlı sinema filminde Yavuz Bingöl, Deniz Oral, Mehtap Bayri, Turgay Tanülkü ile beraber rol aldı.

Onur Şan, 1 Şubat 2008 tarihinde Seda Sayan ile evlendi. Şubat 2010 tarihinde boşandı.

Onur Şan, 2015 senesinde Büşra Aköz ile evlendi.

Albümleri :
2008 – Felek
2007 – Hata enim
2005 – Dağlarına Kar Olurum Yar
2004 – Aşkın Mavisi

Filmleri ve Dizileri :
2012 – Mevsim Çiçek Açtı (Asaf) (Sinema Filmi)
2008 – 2011 – Akasya Durağı (Seyit) (TV Dizisi)
2007 – Ayrılık (Asım) (TV Dizisi)
2006 – Yaşanmış Şehir Hikayeleri (Bedri) (TV Dizisi)
2005 – Zeytin Dalı (Selim) (TV Dizisi)
2005 – Dağlar Dağımdır(TV Filmi)
2004 – Türkü Filmi (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün