Biyografi

Onur Tuna Kimdir? Evi Nerede?

Onur Tuna Kimdir? – Onur Tuna Evi Nerede? – Onur Tuna Nereli?

Onur Tuna kimdir?, Onur Tuna kaç yaşında?, Onur Tuna evi nerede?, Onur Tuna nerelidir? Onur Tuna ev adresi?, Onur Tuna kaç yaşında?, Onur Tuna nerede oturuyor?, Onur Tuna nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Onur Tuna hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Temmuz.1985 senesinde doğan Onur Tuna şu an için 36 yaşında ve Yengeç burcundandır. Onur Tuna doğum yeri ise Çanakkale olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelŞarkıcıDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Onur Tuna Kimdir?, evi nerede?

Filinta adlı dizinin başrol oyuncusudur.

Onur Tuna, 2 Temmuz 1985 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur. Annesi tapu dairesinden emekli, babası matematik öğretmenidir. Bir abisi mevcuttur. 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini bitirdi. Ege Üniversitesi konservatuvarında Sanat Müziği ses eğitimi de aldı. Gitar çalmasını bilen Onur Tuna’nın Acın Verdi ve Tıpkı Sen adlı iki şarkısı da mevcuttur. Ayrıca 70’e yakın şarkısı mevcuttur.

1,95 boyunda olan Onur Tuna, ortaokul senelerından beri lisanslı voleybol ve basketbol oynadı. Ortaokul ve lise senelerında tiyatro oyunlarında yer almaya başladı. İzmir’de Üniversitede okurken 4 yıl profosyonel mankenlik yaptı. İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. İstanbul’a gelince de Ayla Algan ve Craft’ta devam etmiş ve oyunculuğa başlamıştır.

Senaryosunu Mahsun Kırmızıgül’ün yazdığı 2011 senesinde Atv’de oynamaya başlayan “Hayat Devam Ediyor” adlı dizide Siraç Bakırcı kişiliğini canlandırırken, Fikret Kuşkan, Şenay Gürler, Rozet Hubeş, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Menderes Samancılar ile birlikte rol aldı.

2014 senesinde başrolleri Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek’in paylaştığı “Bi Küçük Eylül Meselesi” adlı sinema filminde rol aldı.

23 Aralık 2014 tarihinde TRT ekranlarında yayınına başlayan ve ilk 9 kısmının yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı Bir Osmanlı Polisiyesi olan “Filinta” adlı dizide Onur Tuna (Filinta Mustafa) kişiliğini canlandırırken; Mehmet Özgür (Kadı Gıyaseddin Hatemi), Damla Aslanalp “Lara Zaharyas”, Serhat Tutumluer (Boris Zaharyas), Naz Elmas (Azize), Yosi Mizrahi (Esad Paşa), Kayra Şenocak (Hasan), Bülent Alkış (Padişah) gibi isimler rol almıştır.

2019 senesinde Fox TV ekranlarında yayınlanmakta olan yapımcılığını Faruk Bayhan’ın yaptığı ve yönetmeni Yusuf Pirhasan olan Mucize Doktor dizisinde Taner Ölmez, Savant Sendromlu doktor asistanı Ali Vefa kişiliğini canlandırırken, Mucize Doktor dizinin başrollerinde Onur Tuna, Murat Aygen, Sinem Ünsal, Fırat Altunmeşe, Gökçe Akyıldız ve Reha Özcan, yer aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2020 – Ağır Romantik (Kerem BABAYİĞİT) (Sinema Filmi)
2019 – Mucize Doktor (Ferman)(TV Dizisi)
2018 – Yasak Elma (Alihan Taşdemir)(TV Dizisi)
2018 – Altın Tepsi (Alihan Taşdemir)(TV Dizisi)
2016 – Cesur Yürek (Ömer)(TV Dizisi)
2015 – Filinta “Bin Yılın Şafağında” (Filinta Mustafa) (TV Dizisi)
2015 – Ahirim Sensin (TV Dizisi)
2014 – Filinta “Bir Osmanlı Polisiyesi” (Filinta Mustafa) (TV Dizisi)
2014 – Bi Küçük Eylül Meselesi (Atıl) (Sinema Filmi)
2011 – 2012 – Hayat Devam Ediyor (Siraç Bakırcı) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu