Biyografi

Orhan Bursalı Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Orhan Bursalı kimdir?, Orhan Bursalı kaç yaşında?, Orhan Bursalı evi nerede?, Orhan Bursalı nerelidir? Orhan Bursalı ev adresi?, Orhan Bursalı kaç yaşında?, Orhan Bursalı nerede oturuyor?, Orhan Bursalı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Orhan Bursalı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1947 senesinde doğan Orhan Bursalı şu an için 74 yaşında ve burcundandır. Orhan Bursalı doğum yeri ise olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Orhan Bursalı Kimdir? – Orhan Bursalı Evi Nerede? – Orhan Bursalı Nerede Oturuyor?

Orhan Bursalı Kimdir?, evi nerede?

Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı, Cumhuriyet Bilim ve Teknoloji yönetmeni / Herkese Bilim Teknoloji dergisi ve portalı yayın danışmanı.

>
Orhan Bursalı, 1947 senesinde doğmuştur. (Freie Universität Berlin) Berlin Özgür Üniversitesi‘nde siyaset bilimi eğitimi aldı. 1974 senesinden beri gazetecilik mesleğini sürdürmektedir.

Orhan Bursalı, Bilim ve teknoloji politikaları, bilgi toplumu, dış politika, siyaset ve toplum konularında yazılar yazmaktadır. Cumhuriyet gazetesinin Cuma günleri yayına giren Bilim ve Teknoloji ekini yönetmekte ve bu ekte bilimsel içerikli yazılar yazmaktadır. Aynı zamanda Pazartesi, Perşembe ve Pazar günleri Cumhuriyet gazetesindeki Bilim ve Siyaset başlıklı köşesinde yazmaktadır.

Televizyonda Bilim Dünyası, Bilim Gündemi ve Bilim Dosyası adlı 100’e yakın program hazırladı ve sundu.

Kitapları :
1993 – Yarınına Koşan Bilim: Bir XX. Yüzyıl Takvimi,
2008 – Türban: Kadın Sorunu mu, Erkek Sorunu mu?
2009 – Bilgi Toplumu Sınıfı, Dünya ve İktidar Sorunu,
2009 – Bilim, Toplum ve Insana Bakış,
2010 – Ulus Yıkıcılığı Zamanları,
2011 – Uluslararası Göstergelerle Türkiye Röntgeni: 10 Yıldır AKP,
2012 – Ulus Yıkıcılığı Zamanları,
2013 – Hey Türkiye Nasılsın? Sayılar, sayılar, olgular, yorumlar ve ülkeler arası göstergelerle bir ülke fotoğrafı,
2014 – “Çatışmanın Anatomisi” RTE-Gülen çatışmasının 5 yıl önce saptanan ve sıra sıra izlenen macerası ve Cemaat üzerine değerlendirmeler,

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün