Kamu ve Özel İş İlanları

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak!

T.C. ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Sözleşmeli Personel Alım İlanı

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre Genel Müdürlüğümüzün Ankara İlinde bulunan birimlerinde istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi gereğince “KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle” aşağıda pozisyon sayısı ve başvuru şartları gösterilen toplam 17 (on yedi) adet anlaşmali personel alımı yapılacaktır.

GENEL ŞARTLAR VE ÖZEL ŞARTLAR

1 – 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde gösterilen genel şartları taşımak,

2- Son müracaat tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamak. (17.10.1987 tarih ve ardından doğmuş olmak.)

3- Erkek adaylar için, askerlikle ilgisi olmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

4- Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge gerçekleştirdiği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak vazifeye başlatılmış olsalar bile” anlaşmaleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve İdare aracılığıyla kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar http://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ adresindeki başvuru formunu doldurarak başvuru işlemini çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL BAŞVURU TAKVİMİ

İlan Tarihi : 13.10.2016

Başvuru başlangıç-bitiş tarihi : 13.10.2016 – 18.10.2016

YERLEŞTİRME İŞLEMİ

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ve 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, genel şartlar ile pozisyonla alakalı aranan özel şartları taşıyan ve başvuru formunu online(çevrimiçi) olarak dolduran adaylar içinden 2014 KPSS (B) grubu KPSSP93 puan türü sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme işlemi yapılacaktır. Belirlenen sürenin bitimine kadar müracaat eden ve şartları taşıyanlardan anlaşma imzalamaya hak kazanan adayların listesi Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde www.ogm.gov.tr ilan edilecektir. Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden bu yana 15 gün içinde Genel Müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir. Pozisyonlar için tespit edilen listeye göre asil aday dışındakiler de aynı sıralamaya göre yedek listeye alımı yapılacaktır.

– Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilecek zaman zarfında müracaat etmeyenler,

– Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında vazifeye başlamayanlar,

– İlanda gösterilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler,

Yerine sıraya göre en yüksek puanlı adaydan başlanılmak suretiyle sırasıyla anlaşma yapılmak üzere çağırılacaktır.

KPSS’ de yüksek puan almak, ilanda bulunan anlaşmali pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için gösterilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı yahut yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.

İlan olunur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün