Biyografi

Osman Gökçek Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Osman Gökçek kimdir?, Osman Gökçek kaç yaşında?, Osman Gökçek evi nerede?, Osman Gökçek nerelidir? Osman Gökçek ev adresi?, Osman Gökçek kaç yaşında?, Osman Gökçek nerede oturuyor?, Osman Gökçek nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Osman Gökçek hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Ekim.1983 senesinde doğan Osman Gökçek şu an için 38 yaşında ve Terazi burcundandır. Osman Gökçek doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Osman Gökçek Kimdir? – Osman Gökçek Evi Nerede? – Osman Gökçek Nerede Oturuyor?

Osman Gökçek Kimdir?, evi nerede?

Ankara büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek‘in oğludur.

Osman Gökçek, 12 Ekim 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Annesi Nevin Gökçek, babası Ankara büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek’dir. Ahmet Gökçek (d. 1976) adında abisi mevcuttur. İlkokulu Hamdullah Suphi İlkokulu’nda, ortaokulu TED Ankara Koleji’nde, lise öğrenimini ise Samanyolu Koleji’nde bitirdi. Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünden mezun oldu.

Osman Gökçek, 2002 senesinde kurulan Keçiören Gençlik Derneği’ne 9 Mart 2003 tarihinde başkan oldu. 2006 senesinde Çankaya Gönüllüleri Derneği Başkanı oldu. “Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu” ve“Çankaya Gönüllüleri Dernek Başkanı” olarak görevi devam ediyordir.

15 gençlik derneğinin Başkent Gençlik Federasyonu’nu adı altında toplanmasında öncülük etti. Kanal 6 televizyonunda 12 hafta boyunca “Var mı Gençlik Gibisi?” adlı programın yapımcısı oldu.

Osman Gökçek, 2009 senesinde AKP’den Çankaya Belediye Başkanı aday adayı oldu.

Osman Gökçek, 2010 senesinden beri Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Osman Gökçek, 2015 milletvekili genel seçimlerinde AK Parti aday adayı oldu, fakat aday gösterilmedi.

Ankara Ticaret Odası’nda yönetim kurulunun 26 Ekim 2016 tarihinde istifaları sonrası başkan Salih Bezici de 27 Ekim 2016 tarihinde istifa etti. Bezici’nin yerine Osman Gökçek, ATO Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

3 Aralık 2016 tarihinde yapılan 125 bin üyeli Ankara Ticaret Odası yönetim kurulu seçimlerinde başkan olarak Osman Gökçek ile yarışan Gürsel Baran kazandı.

Gürsel Baran, Osman Gökçek ile giriştiği yarışı 100 oy ile kazandı. 188 meclis üyesinden 100’ünün oyunu alarak ATO başkanlığına seçildi. Baran’ın rakibi Osman Gökçek 86 oy alırken, 2 oy da geçersiz sayıldı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün