Kamu ve Özel İş İlanları

Osmangazi Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Osmangazi Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Osmangazi Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Osmangazi Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Osmangazi Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Osmangazi Belediyesi Personel Alımı

Tarih, kültür, turizm ve sanayi şehri Bursa’nın en büyük merkez ilçesi olan Osmangazi Belediyesi, sınırları içinde bulunan 136 adet mahalleye hizmet vermektedir.

Tarihi ve kültürel mirası koruyarak toplumsal ihtiyaçları göz önüne alan, kamu kaynaklarının katılımcılık esasıyla adil dağıtıldığı, güncel teknolojik imkânlarla kaliteli hizmeti sosyal belediyecilik anlayışıyla sunan güvenilir bir kurum olma hedefinde olan Osmangazi Belediyesi, yatırımlarını ve geliştirdiği projeleri bu hedef ışığında şekillendirmektedir.

Geniş bir coğrafyada yoğun bir nüfusa hitap eden Belediye, vatandaşlarının isteklerini daha kısa bir sürede çözüme kavuşturmak ve yatırımlarına hız kazandırmak maksadıyla personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Osmangazi Belediyesi Personel Alımı

Osmangazi Belediyesi Personel Alımı

Osmangazi Belediyesi Memur Alımı Yapacak

Bursa – Osmangazi Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, gösterilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur ve zabıta memuru alımı yapılacaktır.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde gösterilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl yahut daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama yahut kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi olmamak yahut askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı yahut bedensel engeli olmamak,
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,
 • Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.

Detaylı bilgi için Tıklayın!!.

Osmangazi Belediyesi İşçi Alımı

Yıl içinde gerekli olan miktarlarda ihtiyaç duyulan birimlere kademeli olarak anlaşmali ve taşeron işçi alımı yapacak olan Osmangazi Belediyesi’nin, yeni işçilerine de hali hazırdaki işçileri gibi hafta içi 08.00 ile 17.00 saatleri içinde mesai uygulayacağı bilinmektedir.

Ayrıca bu saatler dışında çalışmak durumunda kalan personellerine maaşlarına ek olarak fazla mesai ödeyen belediye, bütün çalışanlarına eşitlik ilkesine bağlı olarak çeşitli sosyal haklar da sağlamaktadır.

Osmangazi Belediyesi 5 Memur Alacak

Osmangazi Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, gösterilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alımı yapılacaktır.

osmangazi belediyesi memur alımı

osmangazi belediyesi memur alımı

Osmangazi Belediyesi İş İlanları

Tarihi ve kültürel değerlerin varlığında geçmişle geleceği buluşturan ve kentsel yaşam değerini sürekli olarak arttırarak Osmangazi’yi herkesin yaşamak istediği bir kent haline getirmek istediklerini söyleyen Osmangazi Belediyesi, bütün çalışmalarında vatandaşlarının tatminiyetini odak noktası olarak belirlemektedir.

Aktif kullandığı sanan ortam ile de vatandaşlarının işlemlerini kolaylaştıran belediye kadrosuna personel alımı yapacağı zaman da internet sitesi üzerinden iş ilanları yayınlayarak vatandaşlarını bilgi sahibi olmanızıtedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Osmangazi Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna dâhil etmek istediği personeller ile alakalı tüm ayrıntı kısmı internet sitesi aracılığıyla duyurarak vatandaşlarını bilgilendirmeyi tercih eden Osmangazi Belediyesi’nin kadrosunda bulunan çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin yayınlayacağı açıklamaları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Adayların çalışmak istedikleri pozisyon için uygun ilanın yayına girmesiyla birlikte ilanda bulunan iş başvuru formunu doldurarak veya belediyenin insan kaynakları birimine bir araya getirdikları özgeçmişleri ile birlikte giderek ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Bilgi için Tıklayın!!.

Osmangazi İş İlanları

Osmangazi iş ilanları verildikten sonra en kısa bir sürede başvuru yapmanız gereken açıklamalardır. Çünkü Bursa’nın en büyük ilçelerinden birisi olan Osmangazi’de işçi veya personel alımları bi hayli hızlı bir biçimde yapılmaktadır. Buna bağlı olarak başvurusu süresi dolmuş ilanlar için yapılan müracaatlar kabul edilmemektedir.

Henüz yeni açılan Osmangazi iş ilanları için ise fazla zaman kaybetmeden başvuru yapmanızı öneriyoruz. Böylelikle daha bi hayli hızlı davranabilir ve alınma olasılığınızı arttırabilirsiniz. Bu özellikle de, özel şirketlerin açtığı ilanlarda geçerli bir durumdur.

Güncel Osmangazi iş ilanları

 • PAZARLAMA VE SATIŞ TEMSİLCİSİ
 • ELEKTRİK TEKNİSYENİ
 • Matematik Öğretmeni

Ek olarak Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinden de osmangazi iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün