Biyografi

Otto Warburg Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Otto Warburg kimdir?, Otto Warburg kaç yaşında?, Otto Warburg evi nerede?, Otto Warburg nerelidir? Otto Warburg ev adresi?, Otto Warburg kaç yaşında?, Otto Warburg nerede oturuyor?, Otto Warburg nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Otto Warburg hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 08.Ekim.188301.Ağustos.1970 senesinde doğan Otto Warburg şu an için 87 yaşında ve Terazi burcundandır. Otto Warburg doğum yeri ise Freiburg, Baden,AlmanyaBerlin, Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Otto Warburg Kimdir? – Otto Warburg Evi Nerede? – Otto Warburg Nerede Oturuyor?

Otto Warburg Kimdir?, evi nerede?

Otto Warburg, yirminci yüzyılın ileri gelen biyokimyacılarından birisi olarak kabul edilir.

Otto Warburg, 8 Ekim 1883 tarihinde Freiburg, Baden, Almanya’da doğmuştur. Babası Fizikçi Emil Gabriel Warburg’dur. 1906 senesinde Berlin Üniversitesi’nden kimya doktorasını alarak mezun oldu ve sonrasında devam ettiği Heidelberg Üniversitesinden de 1911 senesinde tıp doktorasını yaparak mezun oldu.

1918 senesinde, Berlin-Darlem’deki Kaiser Wilhelm Enstitüsü’nün biyoloji bölümünde araştırmacı ve öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Profesör olduktan sonra 1930 senesinde Hücre Fizyolojisi Bölümü’nün başkanlığına getirildi.

Dünyanın tanınmış bilim kurulularından çeşitli madalyalar ve ödüllerden başka hücre solunumu ile alakalı çalışmasıyla 1931 senesinde Nobel Fizyoloji ve Tıp Ödülü’nü kazandı.

Dr. Otto Warburg, 1931′de, oksijen yetersizliğinin ve hücre fermantasyonunun, kanser sürecinin parçaları olduğunu keşfetmesiyle Nobel Ödülü almıştı. Dr. Warburg o zaman şöyle yazmıştı:

“Kanserin tek ve nihai esas sebebi oksijensiz yaşamdır, yani ‘anaerobiosis’tir. Normal hücreler oksijene gereksinme duyarlar, oysa kanser hücreleri oksijensiz yaşayabilir.” Dr. Warburg, herhangi bir embriyondan alınan normal hücreleri laboratuvar tüpünde oksijensiz büyümeye zorlandığında kanser hücrelerinin detaylarını aldıklarını gösterdi. Warburg, “Bu, normal hücrelerin, yalnızca tek bir değişkeni değiştirmekle, kanserli hücrelere dönüşebileceği manasına geliyor” dedi.

Çalışmalarını hücre solunumu, fotosentez ve kanser alanlarında yoğunlaştırdı. 1923 senesinde çok ince kesiti alınmış canlı dokusundan hücrelerin kullandıkları oksijeni manometreyle ölçtü. Hücrenin oksijenle tepkimesinden elde ettiği metabolizma ürününde “sitokrom” enziminin oynadığı rolü kefşetti. Fotosentez olayındaki araştırmaları sonunda ışık enerjisinin hiçbir kayba uğramaksızın kimyasal enerjiye dönüşmesi için gereken kuvantum miktarını belirledi.

Kanser üzerine yaptığı araştırmalarla fizyoloji ve tıp bilimine büyük katkılar sağladı. Dr. Otto Warburg, kendisine Nobel ödülü kazandıran bilimsel çalışmasından elde ettiği sonuçları açıkladığında kanserin esas sebebi olarak oksijensiz yaşamı göstermişti.

Otto Warburg, Birinci Dünya Savaşı esnasında elit Alman mızraklı süvari askeri (süvari alayı) bir subay olarak görev yapmış ve cesareti için Demir Haç (1. Sınıf) madalyası kazanmıştır.

Otto Warburg, 1 Ağustos 1970 tarihinde Berlin, Almanya’da 87 yaşında ölmüştür.

Ödülleri :
1931 – Nobel Fizyoloji ve Tıp Ödülü

Başlıca eserleri:
1926 – Über den Stoffwechsel tes Tumoren(Urlarda Madde Değişimi Üstüne),
1928 – Über die Katalystischen Virkungen der lebendigen Substanz (Canlı Maddelerin Kataliz Etkinliği
1948 – WasserStof Iübertragende Fernente (Hidrojen Taşıyıcı Ferment),
1969 – he Prime Cause and Prevention of Cancer (Kanserin Başlıca Nedeni ve Korunma Yolları).

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün