Biyografi

Oya Unustası Kimdir? Evi Nerede?

Oya Unustası Kimdir? – Oya Unustası Evi Nerede? – Oya Unustası Nereli?

Oya Unustası kimdir?, Oya Unustası kaç yaşında?, Oya Unustası evi nerede?, Oya Unustası nerelidir? Oya Unustası ev adresi?, Oya Unustası kaç yaşında?, Oya Unustası nerede oturuyor?, Oya Unustası nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Oya Unustası hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1988 senesinde doğan Oya Unustası şu an için 33 yaşında ve burcundandır. Oya Unustası doğum yeri ise Kadıköy, İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Oya Unustası Kimdir?, evi nerede?

“Beyaz Karanfil” adlı dizide(Nergis) rolünü canlandırdı.

Oya Unustası, 1988 senesinde İstanbul, Kadıköy’de doğmuştur. Esasen İzmir,Buca’lıdır. Anne tarafı büyükleri Selanik göçmeni, baba tarafı büyükleri ise Bulgaristan göçmenidir. İki ablası, bir abisi mevcuttur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümünden mezun oldu.

Ayla Algan’dan oyunculuk ve sahne sanatları dersleri aldı.

173 cm boyunda ve 50 kilo ağırlığında olan Oya Unustası, sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Murat Yıldırım‘ın üstüne aldığı 2013 senesinde Rüveyda Öksüz’ün birinci olduğu Mıss Turkey Güzellik müsabakasında ilk 20’ye giren finalistlerden olmuştur. Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışması’nın final gecesinde Kenan Doğulu ve Göksel sahne aldı. Bu yarışmanın jürileri ise 2012 Miss World (Dünya Güzeli) Yu Wenxia, 2002 Miss World (Dünya Güzeli) Azra Akın, Engin Altan Düzyatan, Ahmet Kural, Filiz Akın, Hıncal Uluç ve Güneri Civaoğlu, Yıldırım Mayruk, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Nuri Soysal, Elidor Saç Uzmanı Tomas Taw, ve Miss Turkey Organizasyonu Başkanı Can Sandıkçıoğlu idi.

Oya Unustası (Nergis) rolünü rol aldığı “Beyaz Karanfil” adlı dizide Kenan Çoban (Zülfü), Hakan Boyav, Ali Sürmeli (Osman), Okan Turan, Çağlar Ertuğrul (Başar) ve Chloe Loughnan (Berrak) rol almıştır.

31 Mart 2018 günü akşamı ATV’de başlayan ve yönetmenliğini Serkan İpekören’in üstüne aldığı “Masum Değiliz” dizisinde başrollerde Uraz Kaygılaroğlu, Damla Sönmez, Aras Aydın, Ushan Çakır, Oya Unustası ve Sercan Badur ile birlikte rol aldı.

2019 senesinde yönetmenliğini Cem Karcı ve Benal Tairi‘nin yaptığı ve başrollerinde Akın Akınözü, Ebru Şahin, Ayda Aksel, Gülçin Santırcıoğlu, Serhat Tutumluer, Gökhan Yavuz gibi oyuncuların oynadığı “Hercai” adlı dizide Gönül Aslanbey kişiliğini canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Hercai (Gönül Aslanbey) (TV Dizisi)
2018 – Diriliş Ertuğrul (?) (TV Dizisi)
2018 – Masum Değiliz (Ceyda Koruhan) (TV Dizisi)
2015 – Kalbim Ege’de Kaldı (Zeliş Gıpgıp) (TV Dizisi)
2014 – Beyaz Karanfil (Nergis) (TV Dizisi)
2013 – Sevdaluk (Gülben Gedik) (TV Dizisi)
2011 – İzmir Çetesi (Duru) (TV Dizisi)
2010 – Kaybedenler Kulübü (Bardaki Kız)(Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu