Biyografi

Özlem Balcı Kimdir? Evi Nerede?

Özlem Balcı Kimdir? – Özlem Balcı Evi Nerede? – Özlem Balcı Nereli?

Özlem Balcı kimdir?, Özlem Balcı kaç yaşında?, Özlem Balcı evi nerede?, Özlem Balcı nerelidir? Özlem Balcı ev adresi?, Özlem Balcı kaç yaşında?, Özlem Balcı nerede oturuyor?, Özlem Balcı nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Özlem Balcı hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 25.Mart.1984 senesinde doğan Özlem Balcı şu an için 37 yaşında ve Koç burcundandır. Özlem Balcı doğum yeri ise Fethiye, Muğla olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Özlem Balcı Kimdir?, evi nerede?

Özlem Balcı, 25 Mart 1984 tarihinde Muğla’nın Fethiye beldesinde doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini Fethiye’de bitirdi. Lise eğitim hayatına devam ederken Fethiye‘nin yerel kanalı Kanal F Radyo&Televizyon kurumunda Dj‘lik yaptı. Ardından kanal bünyesinde haber spikerliği, metin yazarlığı ve haber muhabirliği yaptı. “Köyümüzde Özlem” isimli programın sunuculuğunu; ‘Sabah Şekerleri‘ programının yönetmenliğini yapan Balcı, sonrasında “Özlemce” isimli kendi programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı.

Özlem Balcı, Muğla‘nın yerel kanalı Şah Tv‘de haber spikerliği yaptı ve sonrasında Fethiye‘de “Polis Haftası Özel” programıyla Muğla il Emniyet Müdürlüğünden Özel Emniyet Muhabiri ödülü aldı. Fethiye Belediye Başkanlığı‘ndan 3.Akdeniz Kürek Yarışları‘nda muhabir olarak göstermiş olduğu başarıdan dolayı onur ödülü aldı.

2001 senesinde Çankaya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler kısmını kazanarak ekranlara ara verdi. Yaz dönemlerinde Fethiye‘nin bir tatil köyünde çocuk animasyonu ve halkla ilişkiler departmanlarında çalıştı. Ülkemize gelen yabancılar için, otel bünyesindeki animasyon aktivitelerine İngilizce tiyatro oyunları koyarak yönetmenlik yaptı ve Türkçe dersleri verdi. Su sporlarıyla ilgilendi ve su aerobiği yaptırdı. Aynı zamanda Türk dans figürlerinin eğitmenliğini yaptı.

Üniversite eğitim hayatına 3.senesinde ara vererek İstanbul‘da Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro eğitim hayatına başladı. MSM Tiyatrosu‘nda “Gazinoda aşk Başkadır” isimli oyunda; Kantocu Safiyeyi, Shekeaspeare Kolajı”nda; Kleopatra‘yı, “Kabare Yarışmalar Oyunu”nda; Oryantal Kızı oynadı.

2007 senesinde Umut Çocukları Derneği‘nden tiyatro gösterisiyle vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür belgesi aldı. Ardından Beşiktaş Kültür Merkezi Çocuk Tiyatrosuyla devam etti. BKM çocuk oyunlarıyla 69 ilde sahneye çıkıp 9 farklı kişiliği sahneledi. Aynı zamanda bu oyunun yönetmen asistanlığını da yaptı. Turne dönüşünden sonra çeşitli dizlerde rol aldı. Bunlardan bazıları; İpsiz Recep, Selena, Hepsi 1, Zülfikar, Arka Sokaklar, Annem, Yol Arkadaşım, Unutulmaz, Akasya Durağı, Şen Yuva, Umut Yolcuları, Canan. “Ajan K9” sinema filminde muhabir rolünü, “Ateşin Düştüğü Yer” filminde ise Asiye rolünü canlandırdı.

İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı‘nın finansörlüğü‘nde çekilen Türk Alman ortak yapımı “Alo 157 İnsan Ticareti” tanıtım filminde rol aldıktan sonra İran Yapımı Zeytinyağı reklamı ve Almanya Yapımı Et ve Süt Ürünleri reklamında rol aldı.

“Fıccı Frames” organizasyonun Hindistan’da yapılan Uluslararası Film Festivali‘nde Türkiyeyi temsil eden gurubun içinde oyuncu olarak katılarak Hint filmlerinden teklif aldı ve CNBC kanalında oyunculuk üzerine özel röportaj verdi. 2010 senesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın desteklediği, yapımcılığını, yönetmenliğini ve metin yazarlığını kendisinin yapmış olduğu ‘Hanımeli isimli belgesel filmini çekti.

2011 senesinden beri Müjdat Gezen Tiyatrosu‘nda Kandemir Konduk‘un yazıp yönettiği “Telegülünç Kabare” isimli oyunda tiyatro hayatına devam etti.

TGEV adına Türkiye Futbol Federasyonu‘ndan D Grubu Futbol Antrenörlüğü lisansı aldı. 2012 senesinde TRT6 da Siya Mem-û Zin dizisinde başrol oyuncuları içerisinde yer alarak gösterdiği oyunculuk büyük beğeni aldı.

Yine TRT1 ekranlarında yayına giren Seksenler dizisinde oynadığı Yıldız kişiliği ile diziye renk katarak Türk seyirci kitlesinin gönlünde taht kurmayı başardı.

25 Mart 2016 tarihinde vizyona girecek olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluk ve gençlik dönemini (1954-1999) anlatan “Reis” filminde Recep Tayyip Erdoğan’ı Reha Beyoğlu canlandıracak. Filmde Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan‘ı Özlem Balcı canlandıracaktır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Reis (Emine Erdoğan) (sinema filmi)
2015 – Merdiven Baba (Sinema Filmi)
2014 – Zengin ve Yoksul (Gülizar)(TV Filmi)
2012 – Siya Mem-u Zin (Helin) (TV Dizisi)
2013 – 2015 – Seksenler (Yıldız) (TV Dizisi)
2012 – Ateşin Düştüğü Yer (Asiye) (Sinema Filmi)
2011 – Canan (Elif Öğretmen) (TV Dizisi)
2010 – Umut Yolcuları (Deniz) (TV Dizisi)
2009 – 2010 – Unutulmaz (Dicle) (TV Dizisi)
2009 – Ah Kalbim (Asu) (TV Dizisi)
2009 – Akasya Durağı (Işıl) (TV Dizisi)
2008 – İpsiz Recep (Behiye) (TV Dizisi)
2008 – Zülfikar (Müge) (TV Dizisi)
2008 – 2009 – Yol Arkadaşım (Yasemin) (TV Dizisi)
2008 – Yalancı Romantik (Ürolog) (TV Dizisi)
2008 – Süper Ajan K9 (Spiker) (Sinema Filmi)
2008 – Elif (Figen) (TV Dizisi)
2008 – Ece (Yelda Hemşire) (TV Dizisi)
2007 – Hepsi1 (Özlem) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Dudaktan Kalbe(İnci) (TV Dizisi)
2007 – Annem (Istanbul) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Doktorlar (Aslı ) (TV Dizisi)
2006 – Arka Sokaklar (Makbule ) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu