Biyografi

Öztürk Oran Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Öztürk Oran kimdir?, Öztürk Oran kaç yaşında?, Öztürk Oran evi nerede?, Öztürk Oran nerelidir? Öztürk Oran ev adresi?, Öztürk Oran kaç yaşında?, Öztürk Oran nerede oturuyor?, Öztürk Oran nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Öztürk Oran hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1956 senesinde doğan Öztürk Oran şu an için 65 yaşında ve burcundandır. Öztürk Oran doğum yeri ise Kars olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Öztürk Oran Kimdir? – Öztürk Oran Evi Nerede? – Öztürk Oran Nerede Oturuyor?

Öztürk Oran Kimdir?, evi nerede?

20 Aralık 2017 tarihinde İTO başkanı olarak seçildi.

Öztürk Oran, 1956 senesinde Kars’ta doğmuştur. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe (Türk Dili ve Edebiyatı) bölümünden mezun oldu. Ayrıca Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Bütçeleme ve Standart Maliyetler uzmanlık programını bitirmiştir.

Öztürk Oran, 1974 senesinde Vakıflar Bankası’nda memur olarak çalışma hayatına başladı. Bunun yanında 3 yıl süre ile Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi’nde Dış Ticaret, İngilizce, Muhasebe ve Banka Yöneticiliği eğitimini tamamlayıp pekiyi dereceyle diploma almıştır. 12 yıl Vakıflar Bankası’nda 16 yıl da Faisal Finans Katılım Bankası’nda olmak üzere toplam 28 yıllık Bankacılık mesleği boyunca memurluktan Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar aşağı yukarı her kademede çalıştı.

Öztürk Oran, 2003 senesinden beri ortağı olduğu ilaç firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etti. Öztürk Oran İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Bunlarla beraber Yetimler Derneği ve Yetimler Vakfı gibi bir çok STK ve vakıfların da yönetiminde bulunmuştur. İngilizce bilmektedir.

30 Nisan 2014 tarihinde T.Vakıflar Bankası T.A.O. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. Aynı zamanda T.Vakıflar Bankası T.A.O. Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi ve Ücretlendirme Komitesi Üyesidir. 2015 yılı Haziran ayı itibariyle Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

İTO Yönetim Kurulu, Başkan İbrahim Çağlar‘ın 11 Aralık 2017 tarihinde vefatı sonrası 20 Aralık 2017 tarihinde yapılan ilk Yönetim kurulu toplantısında, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran, İTO‘nun 23. başkanı seçildi. Aynı zamanda Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı da olan Oran, oda ve borsa seçimlerinin gerçekleştirileceği 2018 yılı nisan ayına kadar İTO başkanı olarak görev yapacak.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün