Bilgi

Paranox fitili zararlı mı? Paranox neden toplatılıyor?

Paranox fitili zararlı mı? Paranox neden toplatılıyor?, arayışı içine giren okurlarımız için Paranox fitili zararlı mı? Paranox neden toplatılıyor? ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Paranox fitili zararlı mı? Paranox neden toplatılıyor? sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Paranox fitili zararlı mı? Paranox neden toplatılıyor?

Türkiye’de en fazla ağrı kesici ateş düşürücü olarak kullanılan Paranox fitilin piyasadan toplatılacağı bilgisi verildi. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu aracılığıyla yapılan bilgilendirmede özellikle çocuklarda hafif ve orta şiddetli ağrılar ile ateşin semptomatik nasıl tedavi edileceğinde kullanılan Paranox fitil kullanılmaması tavsiye ediliyor. Peki Paranox fitili zararlı mı? Paranox neden toplatılıyor?

Sağlık Bakanlığı Türkiye ilaç ve tıbbi cihaz Kurumu aracılığıyla yapılan bilgilendirmede Paranox fitilin toplatılacağı açıklamaldu. Çocuklarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan fitilin neden toplatılacak da merak konusu oldu. Sosyal medya aracında ve arama motorunda bir çok kullanıcı Paranox fitil zararlı mı? Paranox fitil neden toplatılıyor gibi suallerin cevabını araştırmaya başladı.

PARANOX FİTİL ZARARLI MI, NEDEN TOPLATILIYOR?

Sağlık Bakanlığı Türkiye ilaç ve tıbbi cihaz Kurumu aracılığıyla yapılan bilgilendirmede Sanofi Sağlık Ürünleri Ltd. Şti.’nin Ruhsatına sahip olduğu “Paranox 120 mg/ 15 mg Supozituvar” Ürünün piyasadan toplatılmasına karar verildiğini açıkladı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre geri çekme yönetmeliğinin bir sınıfa düzeysindeki geri çekme işlemlerinin uygulandığı belirtilirken alakalı şirkete gereğinin yapılması ile alakalı açıklama yapıldığı belirtildi. Yani Sağlık Bakanlığı kararına göre çocuklarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan Paranox fitili piyasadan toplatılacak.

paranox-fitili-zararli-mi

PARANOX SUPOZİTUVAR ZARARLI MI?

Paranox Supozituvar zararlı mı sorusunun yanıtı da sosyal platformda bugün en fazla araştırılan konular içinde yer alıyor. Lakin Sağlık Bakanlığı aldığı kararın gerekçesini halen açıklamadı. Yani çocuklarda ateş düşürücü ve ağrı kesici olarak uzun zamandan beri kullanılan fitilin zararlı olup olmadığı halen bilinmemekte. Sağlık Bakanlığı aracılığıyla yapılan bilgilendirmede şu anda evinde böyle bir fitil bulunan vatandaşların kullanmaması tavsiye ediliyor.

PARANOX NEDİR NE İÇİN KULLANILIR?

Paranox fitil, çocuklar için doktor aracılığıyla veriliyor hafif ve orta derece ateş semptomlarının giderilmesi için kullanılıyor. Paranox fitil kutusunda her biri 120 mg olmak üzere 10 adet fitil yer alıyor. Ağrı kesici ve ateş düşürücü grubunda bulunan Paranox S, Merkezi sinir sistemi üzerine etki ederek ağrıya neden olan maddelerin üretilmesine engel oluyor. Genellik ve doktor aracılığıyla reçete edilen ilaç hafif ve orta şiddetteki ağrı ve Ateş belirtileri tedavi ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün