Paula Hitler Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Paula Hitler kimdir?, Paula Hitler kaç yaşında?, Paula Hitler evi nerede?, Paula Hitler nerelidir? Paula Hitler ev adresi?, Paula Hitler kaç yaşında?, Paula Hitler nerede oturuyor?, Paula Hitler nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Paula Hitler hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 21.Haziran.189601.Haziran.1960 senesinde doğan Paula Hitler şu an için 64 yaşında ve Yengeç burcundandır. Paula Hitler doğum yeri ise Hafeld, AvusturyaAlmanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise olarak devam ettirmektedir.

Paula Hitler Kimdir? – Paula Hitler Evi Nerede? – Paula Hitler Nerede Oturuyor?

Paula Hitler Kimdir?, evi nerede?

Paula Hitler, Adolf Hitler’in 1896 doğumlu kız kardeşi. Kardeşinin nasyonalist görüşlerini paylaştığı biliniyor fakat politik anlamda aktif olmadığı için göz önünde olmamış.

Paula Hitler, 21 Haziran 1896’da Hafeld, Avusturya’da dünyaya geldi. Alois Hitler’in üçüncü eşi Klara Pölzl’den olan son çocuğu, Adolf Hitler’in en küçük kardeşiydi. Yaş farkı çok olduğu için onunla hiçbir zaman birlikte oyun oynamamıştı. Hatta ağabeyi, Paula’yı dövüyordu. Paula Hitler, annesi 1907’de göğüs kanserinden yaşamını kaybettikten sonra kardeşlerinin bakımını üstlendi. Birinci Dünya Savaşı esnasında Adolf Hitler’le bağlantısını kaybetti. 1920li senelerda tekrar karşılaşmışlardı ve Adolf Hitler Paula’yı alışverişe götürmüştü. 1929’dan beri Paula, Adolf Hitler’i ortalama olarak yılda bir kez görmeye başladı. 1936’da Hitler Paula’dan adını “Paula Wolff” olarak değiştirmesini istedi. “Wolff”, Hitler’in takma adıydı. 1930’dan başlayarak ölümüne kadarki süre zarfında Adolf Hitler, Paula’ya maddi yardımda bulundu.

Paula, İkinci Dünya Savaşı’nın sonuna kadar askeri bir hastanede sekreter olarak çalıştı. Ancak Mayıs 1945’te Amerikan güçleri tarafından tutuklandı ve sorguya çekildi. Sorgu süreci bittikten sonra Viyana’ya döndü, burada el işleriyle uğraşmaya başladı, bir dükkan açtı. 1952’de Almanya’ya taşındı ve burada yaşamaya başladı.

1959 senesinde, belgesel yapımcısı bir İngiliz olan Peter Morley’yle röportaj yapmayı kabul etti. Bu röportaj, “Tyranny: The Years of Adolf Hitler” adlı belgeselin bir bölümü olarak yayınlandı. Paula’nın bu belgeselde en fazla bahsettiği şey Hitler’in çocukluğuydu. Çok fazla arkadaşı olduğunu, her daim önderlik özelliğini taşıdığını ve eve hep geç geldiği için ailesinin ona çok kızdığını söylemişti. Bu, Paula’nın ilk ve son röportajıydı.

Paula Hitler, 1 Haziran1960’da yaşamını kaybetti. Hiç evlenmemişti, çocuğu da yoktu. 2005 senesinde gömüldüğü yerde adının yazdığı tahta kaldırıldı ve yerine başka biri gömüldü, bu Almanya’da ölümün üzerinden 10 yıl geçtikten sonra çok fazla uygulanan bir gelenekti. Ancak Geoff Walden’ın web sitesindeki habere göre Paula Hitler’in adı mezarının üzerine tekrar yazıldı.

Paula Hitler’in, kardeşi Adolf Hitler’in radikal nasyonalist görüşlerine katıldığına dair bilgiler yer alıyor fakat Paula hiçbir zaman politikada aktif olmamış. Paula’nın savaşın sonlarına doğru Avusturya’da 4000 kişiyi gaz odalarında yaşamını kaybettiren Erwin Jekelius’la nişanlı olduğu biliniyor. 2005 Ağustos’unda tarihçi Timothy Ryback ve Florian Beierl, Paula Hitler’in günlüğünü bulduklarını açıkladı. Bu günlükte Paula, çocukluk senelerına dair anılarını yazmış ve kardeşi Adolf’un kendisine ve dostlarına uyguladığı tacizleri anlatmıştı. Paula Hitler bunun yanında Adolf Hitler’in erişkinlik dönemine kadar yaşayan tek kardeşi olma özelliğini taşıyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker