Biyografi

Pelin Çini Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Pelin Çini kimdir?, Pelin Çini kaç yaşında?, Pelin Çini evi nerede?, Pelin Çini nerelidir? Pelin Çini ev adresi?, Pelin Çini kaç yaşında?, Pelin Çini nerede oturuyor?, Pelin Çini nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Pelin Çini hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 22.Temmuz.1979 senesinde doğan Pelin Çini şu an için 42 yaşında ve Yengeç burcundandır. Pelin Çini doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Gazeteci olarak devam ettirmektedir.

Pelin Çini Kimdir? – Pelin Çini Evi Nerede? – Pelin Çini Nerede Oturuyor?

Pelin Çini Kimdir?, evi nerede?

Pelin Çini, 22 Temmuz 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Koç Özel Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Bilgi Üniversitesi sinema tv kısmını bitirdi. Lise zamanında okul dergilerinde yazı yazdı. Üniversiteden Mezun olduktan sonra da dergilere dışarıdan yazılar yazmaya başladı. Sinema üzerine de yazılar yazdı, tercüme de yaptı.

Luxury Files, Dishy, GT, Trendsetter, Perfect Wedding, Mens Health, Parents gibi dergilerde kiminde editör, kiminde yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Bununla birlikte kadın-erkek ilişkileri, otomobil, sağlık ve moda hakkında yazı yazma deneyimi de kazandı.

Pelin Çini, yakın arkadaşı Nora Romi aracılığıyla Milliyet Hafta sonu eklerinde çalışmaya başlayarak dergicilikten gazeteciliğe geçiş yaptı.

Vücudunda 15’ten fazla dövmesi olan Pelin Çini’nin Milliyet gazetesinin hafta sonu eklerinde bir köşe olan “Çini Mürekkebi” adlı çok başarılı bir blogu var.

Kıvanç Akşit ile birlikte olan Pelin Çini’nin kalçasında “Kıvanç Akşit’e aittir!” (Property of Kıvanç) yazan bir döğme mevcuttur.

Pelin Çini, Tv8′de Hafta İçi Her Sabah ekranlara gelen ve kısa bir sürede geniş hayran kitlesi edinen ‘Aramızda Kalsın’ magazin programını 2013 senesinde Sacit Aslan ile birlikte sundu. Eylül 2013 de Yeni sezonda ise Pelin Çini’ye usta magazinci Salih Keçeci eşlik etmeye başladı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün