Pınar Öğün Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Pınar Öğün kimdir?, Pınar Öğün kaç yaşında?, Pınar Öğün evi nerede?, Pınar Öğün nerelidir? Pınar Öğün ev adresi?, Pınar Öğün kaç yaşında?, Pınar Öğün nerede oturuyor?, Pınar Öğün nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Pınar Öğün hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 20.Ağustos.1984 senesinde doğan Pınar Öğün şu an için 37 yaşında ve Aslan burcundandır. Pınar Öğün doğum yeri ise Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sinema OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Pınar Öğün Kimdir? – Pınar Öğün Evi Nerede? – Pınar Öğün Nerede Oturuyor?

Pınar Öğün Kimdir?, evi nerede?

Pınar Öğün, 20 Ağustos 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Çerkez kökenlidir. 2002 senesinde başladığı Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü 2006 senesinde bitirdikten sonra İngiltere‘nin en seçkin ve köklü akademilerinden biri olan LAMDA‘da (Londra Müzik ve Dramatik Sanatlar Akademisi) 2006-2008 senelerı içerisinde iki yıl oyunculuk eğitimi aldı.

LAMDA’nın mezuniyet projesi olarak sahnelenen oyunda başrol oynama başarısını elde etti. Mezun olduktan sonra live art çalışmaları yaptı ve “The Finale” adlı normal olmayan live art performansında yer aldı. Bundan başka Londra‘da bir çok kısa film ve tiyatro oyununda oynadı. Londra’da rol aldığı son oyun olan Who Would Carry the Word büyük övgüyle karşılandı.

Pınar Öğün, İlk sinema filmi, Atıf Yılmaz‘ın son filmi olan 2004 yapımı Eğreti Gelin‘dir.

2010‘da yayınlanmaya başlayan ve Türkan Saylan‘ın yaşamını konu alan Türkan dizisinde Türkan Saylan’ı canlandırdı.

Pınar Öğün, 21 Kasım 2009 tarihinde oyuncu Mehmet Ali Alabora ile evlendi. Gezi hadiseleri esnasında yaptığı açıklamalarıyla dikkat çeken oyuncu Mehmet Ali Alabora, hadiselerin dinmesinin sonrasında eşi Pınar Öğün ile beraber İngiltere‘ye yerleşti.

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Kapalı Devre (İlkay Erdoğan) (Sinema Filmi)
2010 – Türkan (Türkan) (TV Dizisi)
2009 – Ayna (Nazlı)
2009 – Maya’s Revenge/Maya’nın İntikamı (Maya) (kısa film)
2008 – Resurrecting the Street Walker (Rosa)
2008 – Jaded/Tatsız Tuzsuz (kısa film)
2005 – The Net 2.0 (Temizlikçi Kadın) (Sinema Filmi)
2004 – Hayalet (Ayça) (TV Dizisi)
2004 – Eğreti Gelin (Nazlı) (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker