Bilgi

Plant A Tree Co Dolandırıcı Mı? Instagram Save A Dog Bağışları Sahte Çıktı!

Plant A Tree Co Dolandırıcı Mı? Instagram Save A Dog Bağışları Sahte Çıktı!, arayışı içine giren okurlarımız için Plant A Tree Co Dolandırıcı Mı? Instagram Save A Dog Bağışları Sahte Çıktı! ile konu ile alakalı geniş bir şekilde bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Yazımızın detay bölümünde yanıt aradığınız Plant A Tree Co Dolandırıcı Mı? Instagram Save A Dog Bağışları Sahte Çıktı! sorusunu geniş bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Plant A Tree Co Dolandırıcı Mı? Instagram Save A Dog Bağışları Sahte Çıktı!

Instagram’da bugün herkes aracılığıyla paylaşılan Çin’deki tüm dünya çapında tepki gören Yulin festivali için Save A Dog gönderileri yapıldı. Lakin o gönderinin kaynağı e-ticaret sitesi çıktı. Peki bağışlar gerçek mi?

Sosyal medya aracında bugün işkenceleri, kontrolsüz üremeleri, pislikleri ve Koronavirüs’e neden olan canlı hayvan pazarları ile ünlü olan Çin’in köpekelere akıl almaz işkencelerin yapıldığı ve adına festival dedikleri Yulin festivaline tepki için Plant A Tree Co kaynaklı bir bağış gönderisi paylaşıldı.

Paylaşılan bu gönderinin kaynağında ki site dolandırıcı iddiaları ortaya atıldı. Peki gerçek mi yoksa dolandırcılar mı?

Öğrenilene göre Plant A Tree Co adlı site bir e-ticaret sitesi. Bileklikler, bilezikler satan site tüm dünya çapında tepki çeken yardım hadiselerinda dair bağışlar toplaması ile ünlü. Lakin site ile ilgili dolandırıcı ve fake iddiaları az değil. Kullanıcılar bağışlara dair ortada makbuz göremediklerini ve sitenin herhangi bir sivil toplum ile iligli olmadığını yaşandı.

Plant A Tree Co adlı site ilk kez siteden alınan her ürün için bir fidan dikdiklerini iddia etmiş fakat bunun imkansız olduğu ve ortada bir ispatı olmadığı iddia edilmişti. Plant A Tree Co adlı site ise ile ilgiliki haberlere bir instagram gönderisi ise yalnızca yalanlama yapmış bir ispat sunmamışlardı.

Edinilen bilgiler Plant A Tree Co adlı sitenin bu hayır işleri reklamı ile büyük bir takipçi avı yapmaya çalışması yönünde. Plant A Tree Co adlı site ilk kez ağaç dikme gönderisi ile milyonlarca takipçi kazanmış ve dikkatleri üzerine çekmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün