Biyografi

Prof.Dr.Arzu Topeli İskit Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Prof.Dr.Arzu Topeli İskit kimdir?, Prof.Dr.Arzu Topeli İskit kaç yaşında?, Prof.Dr.Arzu Topeli İskit evi nerede?, Prof.Dr.Arzu Topeli İskit nerelidir? Prof.Dr.Arzu Topeli İskit ev adresi?, Prof.Dr.Arzu Topeli İskit kaç yaşında?, Prof.Dr.Arzu Topeli İskit nerede oturuyor?, Prof.Dr.Arzu Topeli İskit nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Prof.Dr.Arzu Topeli İskit hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1968 senesinde doğan Prof.Dr.Arzu Topeli İskit şu an için 53 yaşında ve burcundandır. Prof.Dr.Arzu Topeli İskit doğum yeri ise Eskişehir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Prof.Dr.Arzu Topeli İskit Kimdir? – Prof.Dr.Arzu Topeli İskit Evi Nerede? – Prof.Dr.Arzu Topeli İskit Nerede Oturuyor?

Arzu Topeli İskit Kimdir?, evi nerede?

Prof.Dr. Arzu Topeli İskit, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesidir.

Arzu Topeli İskit, 1968 senesinde Eskişehir‘de doğmuştur. 1985 senesinde TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesinden mezun oldu. 1991 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldu. 1996 senesinde aynı fakültede iç hastalıkları uzmanlık eğitimimi bitirdi.

TEV Orhan Birman bursu ile 1996-1998 senelerı içerisinde Amerika Birleşik Devletlerinde Yoğun Bakım eğitimi alan Arzu Topeli İskit, 1998 senesinden beri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi/Bilim Dalı Başkanıdır.

Arzu Topeli İskit, İç hastalıkları ve yoğun bakım uzmanlığı yanında Hacettepe Üniversitesinde epidemiyoloji yüksek lisansını ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sağlık kurumları yöneticiliği önlisans programlarını bitirdi.

Arzu Topeli İskit, 2002 senesinde Doçent, 2007 senesinde Profesör olmuştur. Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği (TDCY) Yönetim Kurulu Üyesidir.

2000 senesinde Amerikan Toraks Derneği genç araştırmacı, 2001 senesinde Avrupa Solunum Derneği KOAH bölgesel araştırma ödülünü almıştır.

2005 senesinde 10 arkadaşı ile Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği’ni kurdu ve Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği’nin kurucu başkanlığını 2008 yılına kadar yürütmüştür. Halen derneğin ikinci başkanıdır. Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Dergisinin Editörüdür. 2013 senesinde Dünya Yoğun Bakım Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu kullanıcı hesabıne, 2017 senesinde ise yürütme kuruluna muhasip üye olarak seçilmiştir.

Prof.Dr. Arzu Topeli İskit, Aralık 2011-Ocak 2016 senelerı içerisinde Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi Başhekimliği ve Sağlık Birimleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Prof.Dr. Arzu Topeli İskit, 2013 senesinden beri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanıdır.

Prof.Dr. Arzu Topeli İskit’in uzmanlık alanları; solunum yetmezliği, sepsis, yoğun bakım enfeksiyonları, evde bakım, hasta güvenliği konularıdır.

Prof.Dr. Arzu Topeli İskit, evlidir ve iki çocuğu mevcuttur.

Prof. Dr. Arzu Topeli İskit, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri ışığında sürdürüyor.

Üyesi olduğu Kuruluşlar :
Türk Dahili ve Cerrahi Bilimler Yoğun Bakım Derneği (TDCY)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün