Biyografi

Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu kimdir?, Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu kaç yaşında?, Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu evi nerede?, Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu nerelidir? Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu ev adresi?, Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu kaç yaşında?, Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu nerede oturuyor?, Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.195201.Nisan.2020 senesinde doğan Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu şu an için 68 yaşında ve burcundandır. Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu doğum yeri ise Rizeİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise DoktorAkademisyen olarak devam ettirmektedir.

Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu Kimdir? – Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu Evi Nerede? – Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu Nerede Oturuyor?

Cemil Taşçıoğlu Kimdir?, evi nerede?

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve bir süredir nasıl tedavi edileceği devam İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu 1 Nisan 2020 tarihinde yaşamını kaybetti.

Cemil Taşçıoğlu, 1952 senesinde Rize‘de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmesinin sonrasında mecburi hizmetini Şanlıurfa‘da bitirdi.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine dönen Taşcıoğlu, sırasıyla önce İç Hastalıkları Uzmanı, sonrasında Doçent, sonrasında da Profesör unvanını aldı.

Yakın çalışma dostları tarafından “Asistanından öğrencisine kadar herkesin sevdiği ulu bir çınar” olarak nitelendirilen Taşcıoğlu, emekliliği dolduğu halde çok sevdiği mesleğini ve hastalarını bırakmamak için görevini sürdürdü.

İstanbul Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Genel Dahiliye Bilim Dalı Profesörü olan Cemil Taşçıoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi mezunlarına Semiyoloji, Dikey Koridor 2 ve Medical Skills Laboratory 2 gibi dersler vermiştir. Taşçıoğlu’nun bunun bunun yanında, çeşitli dergilerde yayına giren bir çok makalesi bulunmaktadır.

İstanbul Tıp Fakültesinde hem hasta muayene eden hem de öğrencilere ders vermeyi sürdüren Taşcıoğlu, dahiliye alanına da bir çok mühim katkıda bulundu. Bu alana ilişkin bir çok yazılı eseri de bulunan Taşcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Aynı zamanda Türkiye‘deki ilk Kovid-19 vakasını da tespit eden hekimdir.

Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu, koronavirüs ile mücaledenin ilk günlerinde bir hastasından kaptığı, koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle 16 Mart 2020 günü görülen ateş, öksürük ve nefes darlığı şikayetleriyle uzun senelerdır çalıştığı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi hastanesine yatırıldı. 18 Mart’ta yoğun bakım ünitesine kaldırılarak solunum cihazına bağlandı. 15 günlük yoğun bakımda fazlasıyla uzman hekimin olduğu bir kurul tarafından nasıl tedavi edileceği sürdürüldü fakat tüm müdahalelere rağmen yaşamını kaybetti.

Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu, 1 Nisan 2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi hastanesinde koronavirüsten dolayı yaşamını kaybetti.

Prof.Dr. Cemil Taşçıoğlu, Türkiye’de koronavirüs sebebiyle yaşamını kaybeden ilk hekim oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 Nisan 2020 tarihinde yaptığı bilgilendirmede İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu’nu anarak adının Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi’ne verileceğini açıkladı.

Kitapları :
İç Hastalıkları Vaka Derlemeleri
Klinisyenin İç Hastalıkları Rehberi – Pratik Yaşam

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün