Prof.Dr.Kenan Midilli Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Prof.Dr.Kenan Midilli kimdir?, Prof.Dr.Kenan Midilli kaç yaşında?, Prof.Dr.Kenan Midilli evi nerede?, Prof.Dr.Kenan Midilli nerelidir? Prof.Dr.Kenan Midilli ev adresi?, Prof.Dr.Kenan Midilli kaç yaşında?, Prof.Dr.Kenan Midilli nerede oturuyor?, Prof.Dr.Kenan Midilli nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Prof.Dr.Kenan Midilli hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1963 senesinde doğan Prof.Dr.Kenan Midilli şu an için 58 yaşında ve burcundandır. Prof.Dr.Kenan Midilli doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Prof.Dr.Kenan Midilli Kimdir? – Prof.Dr.Kenan Midilli Evi Nerede? – Prof.Dr.Kenan Midilli Nerede Oturuyor?

Kenan Midilli Kimdir?, evi nerede?

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Kenan Midilli, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesidir.

Kenan Midilli, 1963 senesinde İstanbul’da doğmuştur. 1981 – 1987 senelerı içerisinde İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinde eğitim alıp doktor olarak mezun oldu. 1989 – 1998 senelerı içerisinde İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Mikrobiyoloji Ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini “İstanbul ve etrafından toplanan çeşitli su emsallarinde Aeromonas cinsi bakterilerin varlığı, sıklığı ve biyotip özellikleri” tezini vererek bitirdi.

Kenan Midilli’nin araştırma alanları Yaşam Bilimleri, Mikrobiyoloji, Viroloji, Temel Bilimlerdir.

Kenan Midilli, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalında 1998 – 2009 senelerı içerisinde Uzman doktor, 2009 – 2014 senelerı içerisinde Doç.Dr., ve 2014 senesinde da profesör olarak görevine devam etmiştir.

Prof.Dr. Kenan Midilli, 7 Aralık 2018 tarihinden beri İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanıdır. Aynı zamanda Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği başkanıdır.

Prof.Dr. Kenan Midilli, ileri düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Prof. Dr. Kenan Midilli, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri ışığında sürdürüyor.

Prof. Dr. Kenan Midilli, sokağa çıkma yasağının salgının yayılmasını önleyeceğini dile getirdi.

Üye olduğu Mesleki Kuruluşlar :
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği başkanı

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker