Biyografi

Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu kimdir?, Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu kaç yaşında?, Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu evi nerede?, Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu nerelidir? Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu ev adresi?, Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu kaç yaşında?, Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu nerede oturuyor?, Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Nisan.1970 senesinde doğan Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu şu an için 51 yaşında ve Koç burcundandır. Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu doğum yeri ise Denizli olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Doktor olarak devam ettirmektedir.

Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu Kimdir? – Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu Evi Nerede? – Prof.Dr.Mehmet Çilingiroğlu Nerede Oturuyor?

Mehmet Çilingiroğlu Kimdir?, evi nerede?

California Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim görevlisidir.

Mehmet Çilingiroğlu, 2 Nisan 1970 tarihinde Denizli’de doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Antalya’da okudu. 1983-1986 senelerı içerisinde lise eğitimini Antalya lisesinde bitirdi. Üniversite eğitimini ise 1986- 1993 senelerı içerisinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirdi. Yüksek lisansını 1993- 1994 senelerı içerisinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında yaptı. 1994- 1995 senelerı içerisinde ABD’de Virginia Commonwealth University’de eğitim aldı.

1995- 1997 senelerı içerisinde ABD’de Virginia Commonwealth University’de İç Hastalıkları uzmanlığı eğitimi aldı. 2000-2004 senelerı içerisinde American Heart Association Bugher Fellow in Molecular Cardiology Baylor College of Medicine/Michael DeBakey Heart Center Kardiyoloji eğitimi aldı.

2000 senesinde Amerikan Kalp Derneğinde Moleküler Kardiyoloji alanında araştırmacı olarak çalışmalarına başladı.

2004- 2006 senelerı içerisinde San Antonio Teksas Sağlık Bilimleri Merkezi, Janey Briscoe Kardiyovasküler Araştırma Merkezinde Girişimsel Kardiyoloji Üyesi olarak bulundu. Aynı zamanda 2004- 2006 senelerı içerisinde San Antonio, Teksas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi, Girişimsel Kardiyolojide Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

2006-2007senelerı içerisinde Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak Kardiyovasküler Hastalıklar Bölümünde görev yaptı.

2010 senesinde NorthShore Üniversitesi, Evanston Hastanesinde Yapısal Kalp Hastalıkları Üyesi olarak bulundu. 2012 senesinde Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesinde Kardiyoloji Anabilim Dalında Profesör oldu.

Üç kardeş olan Çilingiroğlu’nun, kendisi gibi bir kardeşi daha doktor, diğeri de öğretmendir.

İlkokul öğretmeninin “Bu çocuktan hiçbir şey olmaz” dediği Mehmet Çilingiroğlu, tıp dünyasında yaptığı buluşla bugün dünya tıp literatürüne girmiş isimlerden biri olma özelliğini taşır.

Mehmet Çilingiroğlu, 25 yılı aşkın bir süre ABD‘de tıp alanında çalıştı. 2012 senesinden beri ABD’de Arkansas Kalp Hastanesi’nde klinisyen hekim ve bilim adamı olarak çalışmalarıa devam etti. ABD‘nin California Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Aynı zamanda Türkiye’de de Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapıyor.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, geliştirdiği ‘lazerli akıllı optik tomografi’ yöntemiyle kalpte by-pass’a son verdi. Kalp damarlarındaki tıkanıklıkları, hastanın vücudunda kesik işlemi yapılmadan uygulayabiliyor.

Bilim dünyasında geliştirdiği metotlarla kendinden söz ettirmeyi başaran Mehmet Çilingiroğlu, bir röportajı esnasında yaptığı çalışmalar hakkında

”Halihazırda Amerika’nın hasta tatminiyeti ve hasta nasıl tedavi edileceği sonuçları yönünden en ileri gelen Little Rock’taki ünlü Arkansas Kalp Hastanesin’deyim. Kendime ait 32 milyon dolarlık araştırma fonum bulunmakta. Ve ayrıcs 25’in üzerinde girişimsel kardiyoloji alanında Amerika, Kanada ve Avrupa’da patentlerim var. 2012 ylından beri Arkansas Kalp Hastanesi’nde klinisyen hekim ve bilim adamı olarak çalışmalarıma sürüyorum.”

demişti.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, evlidir ve 2 oğlu mevcuttur.

Mehmet Çilingiroğlu‘nun eğitim verdiği üniversiteler içerisinde Bahçeşehir Üniversitesi, Arkansas Üniversitesi, Texas Kalp Bilimleri Üniversitesi ve Koç Üniversitesi yer alıyor.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün