Biyografi

Prof.Dr.Oral Sander Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Prof.Dr.Oral Sander kimdir?, Prof.Dr.Oral Sander kaç yaşında?, Prof.Dr.Oral Sander evi nerede?, Prof.Dr.Oral Sander nerelidir? Prof.Dr.Oral Sander ev adresi?, Prof.Dr.Oral Sander kaç yaşında?, Prof.Dr.Oral Sander nerede oturuyor?, Prof.Dr.Oral Sander nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Prof.Dr.Oral Sander hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.194110.Eylül.1995 senesinde doğan Prof.Dr.Oral Sander şu an için 54 yaşında ve burcundandır. Prof.Dr.Oral Sander doğum yeri ise AnkaraAnkara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Yazar olarak devam ettirmektedir.

Prof.Dr.Oral Sander Kimdir? – Prof.Dr.Oral Sander Evi Nerede? – Prof.Dr.Oral Sander Nerede Oturuyor?

Oral Sander Kimdir?, evi nerede?

Osmanlı Tarihi ve Diplomasisi alanlarında yaptığı mühim çalışmalarla tanınan Türk tarihçi, akademisyen ve araştırmacı. Ord. Prof. Dr. Fahir Armaoğlu’nun öğrencisi olan Sander, Ömer Kürkçüoğlu tarafından, kitaplarında tarihi disiplinler arası ve çok yönlü bir oranda ele alması sebebiyle temel bir başvuru kaynağı olarak göstermiştir.

Oral Sander, 1941 senesinde, Ankara’da dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Sander, 1960 senesinde liseden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (S.B.F.)’den 1964 senesinde mezun olan Sander, aynı yıl Siyasi Tarih Kürsüsü’nde asistan olarak çalışmaya başladı.

1968 senesinde senesinde doktora programını başarıyla tamamlayan Sander, 1975 senesinde doçent, 1988 senesinde ise profesör ünvanlarını almaya hak kazandı.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde başkan yardımcılığı ve Siyasi Tarih Anabilim Dalı’nda başkanlık görevlerinde de bulunan Sander, bunun bunun yanında A.B.D.’deki mühim üniversitelerde dersler ve konferanslar verdi.

Toplam yedi adet kitabı olan yazar, bunun yanında yurt içinde ve yurt dışında yayınlanmış fazlasıyla makaleye sahipti. Oral Sander, 10 Eylül1995 tarihinde, bağırsak düğümlenmesi sebebiyle ani bir halde hayata gözlerini yumdu.

Eserleri

Sovyet Dış Politikası (Ankara Üniversitesi SBF, 1967)

Türk-Amerikan İlişkileri 1947-1964 (Ankara Üniversitesi SBF, 1979)

Siyasi Tarih, İlkçağlardan 1918’e (1989)

Siyasi Tarih, 1918-1994 (1989)

Anka’nın Yükselişi ve Düşüşü (1993)

Türkiye’nin Dış Politikası (1998)

Türk-ABD Silah Ticaretinin İlk Yüzyılı (1829-1929) (1977)
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün