Biyografi

Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu kimdir?, Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu kaç yaşında?, Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu evi nerede?, Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu nerelidir? Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu ev adresi?, Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu kaç yaşında?, Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu nerede oturuyor?, Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 23.Mayıs.1967 senesinde doğan Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu şu an için 54 yaşında ve İkizler burcundandır. Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu doğum yeri ise Bayburt olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise EkonomistSiyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu Kimdir? – Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu Evi Nerede? – Prof.Dr.Şahap Kavcıoğlu Nerede Oturuyor?

Şahap Kavcıoğlu Kimdir?, evi nerede?

20 Mart 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı görevine atandı.

Şahap Kavcıoğlu, 23 Mayıs 1967 tarihinde Bayburt‘ta doğmuştur. Babasın adı Halit, annesini adı ise Naime’dir. 1983 senesinde başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1987 senesinde mezun oldu. 1987-1988 tarihleri içerisinde İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsü’nü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra İngiltere, Hastings College’de 1988-1990 senelerı içerisinde İşletmecilik üzerine Yüksek Lisans (Master) eğitimi görmüştür. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamlamış ve 2014 senesinde Doçent, 2019 senesinde Profesör unvanını almıştır.

Şahap Kavcıoğlu, iş hayatına 1991 senesinde Esbank’ta Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış ve sırasıyla Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak 2000 yılına kadar görev yapmıştır. 2000 – 2003 senelerı içerisinde MNG BANK’da şube müdürü olarak çalışmıştır.

2003 senesinde Halkbank’ta İstanbul Bölge Koordinatörü olarak görev almıştır. Aynı bankada sırasıyla Perakende Bankacılık’tan, Esnaf-KOBİ Bankacılığı’ndan, Kredi Politikaları’ndan, İnsan Kaynakları ve Organizasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 2015 yılı Kasım ayına kadar çalışmıştır.

Şahap Kavcıoğlu, 10 yıl süreyle Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı’nda Başkanlık görevini yürütmüştür. Aynı zamanda Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyesi ve Bankacılık ve Sigortacılık Mezunları Derneği üyesidir.

“Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi Çözüm Yolları ve Takibi”, “Sektörlere Göre Finansal Tabloların Karşılaştırmalı Analizi”; “Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi” ve “Dünyada ve Türkiye’de Faizsiz Finansın Gelişimi” adlı yayımlanmış 4 kitabı ve fazlasıyla makalesi bulunmaktadır.

1 Kasım 2015 – Haziran 2018 tarihleri içerisinde TBMM 26. Dönem AK Parti Bayburt Milletvekili olarak parlementoda görev yaptı. Bu görevi boyunca TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

14 Ağustos 2018 – 12 Haziran 2020 senelerı içerisinde VakıfBank Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinin bunun yanında Kredi Komitesi, Denetim Komitesi Üyesi ve Kurumsal Yönetim Komitesi’nde üyelik görevlerini yürüten Şahap Kavcıoğlu, VakıfBank iştiraklerinden Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Ocak 2020 tarihinden beri Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Aynı zamanda Ocak 2018 tarihinden beri Yeni Şafak Gazetesi’nde ekonomi sayfasında köşe yazarlığına devam etmiştir.

Şahap Kavcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

20 Mart 2021 tarihinde Resmi Gazete‘de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kararı ile Naci Ağbal Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı görevinden alınarak yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün