Prof.Dr.Zekeriya Beyaz Kimdir? Nerelidir?

Prof.Dr.Zekeriya Beyaz Kimdir? – Prof.Dr.Zekeriya Beyaz Evi Nerede? – Prof.Dr.Zekeriya Beyaz Nereli?

Prof.Dr.Zekeriya Beyaz kimdir?, Prof.Dr.Zekeriya Beyaz kaç yaşında?, Prof.Dr.Zekeriya Beyaz evi nerede?, Prof.Dr.Zekeriya Beyaz nerelidir? Prof.Dr.Zekeriya Beyaz ev adresi?, Prof.Dr.Zekeriya Beyaz kaç yaşında?, Prof.Dr.Zekeriya Beyaz nerede oturuyor?, Prof.Dr.Zekeriya Beyaz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Prof.Dr.Zekeriya Beyaz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Mart.1938 senesinde doğan Prof.Dr.Zekeriya Beyaz şu an için 83 yaşında ve Balık burcundandır. Prof.Dr.Zekeriya Beyaz doğum yeri ise Gaziantep olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise AkademisyenDin Adamı olarak devam ettirmektedir.

Zekeriya Beyaz Kimdir?, evi nerede?

Profesör, Din adamı, Akademisyen

Zekeriya Beyaz, 1 Mart 1938 tarihinde Gaziantep’de doğmuştur. İlkokulu Gaziantep’de okudu. Ortaokulu ve liseyi Kahramanmaraş İmam–Hatip lisesinde okudu.

1 Mart 1963 tarihinde Nizip Ulu Camii’nde imam olarak vazifeye başladı. Daha sonra 1972 senesinde İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünü bitirerek mezun oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak 14 yıl imam-hatiplik, vaizlik ve müftülük görevlerinde bulundu. 3 Mart 1977 tarihinde bu görevlerinden istifa ederek ayrıldı.

Uzun bir süre serbest yazarlık ve gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Bu sırada Yüksek Lisans için İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde eğitim hayatına devam etti ve 1985 senesinde “İslam Hukuku ve Türk Medeni Hukukuna göre Evlenme” konulu teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden Yüksek Lisans mezunu oldu.

1987 senesinde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden “İslam Hukukuna Ve Türk Medeni Hukukuna Göre Aile Hayatı” konulu teziyle doktora diploması aldı. 20 Mart 1987 tarihinde İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde okutman olarak devlet memurluğu görevine yeniden başladı. 23 Nisan 1991 tarihinde sosyoloji doçenti oldu.

14 Ocak 1999 tarihinde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi profesörlüğü kadrosuna atandı. 1 Aralık 2000 tarihinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı görevine atandı ve 1 Aralık 2003 tarihine kadar bu görevi yürüttü. Ardından İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesindeki görevine geldi. Zekeriya Beyaz, 1 Mart 2005 tarihinde yaş haddinden emekli oldu.

Zekeriya Beyaz, evlidir. 5 çocuğu mevcuttur.

Kitapları :
– İslam’a Göre Milliyetçilik
– Türklük Kanımız, İslam Canımız
– İslam ve Siyasi Düzen
– İslam Müjdesi
– İslam Kolay Din
– İslam Mutlu Kılmak
– İslam Ve Giyim Kuşam
– Batıl İnançlar ve Hurafeler
– Alevi Dosyası
– Kendi Belgeleriyle Said Nursi ve Nurculuk
– Türkiye’de Örtülü Savaş (Dar-ı Harp)
– Allah’ın Varlığına Belgeler
– Türkiye’yi Satıyorlar
– Hikmetli Çağdaş Müslümanlık
– İslam, Şeriat ve Milli Laiklik

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker