Biyografi

Raif Akyüz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Raif Akyüz kimdir?, Raif Akyüz kaç yaşında?, Raif Akyüz evi nerede?, Raif Akyüz nerelidir? Raif Akyüz ev adresi?, Raif Akyüz kaç yaşında?, Raif Akyüz nerede oturuyor?, Raif Akyüz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Raif Akyüz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 01.Ocak.1993 senesinde doğan Raif Akyüz şu an için 28 yaşında ve Oğlak burcundandır. Raif Akyüz doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Tiyatro OyuncusuKomedyenSenaristYönetmen olarak devam ettirmektedir.

Raif Akyüz Kimdir? – Raif Akyüz Evi Nerede? – Raif Akyüz Nerede Oturuyor?

Raif Akyüz Kimdir?, evi nerede?

Tiyatro Oyuncusu, Komedyen, Senarist, Yapımcı, Yönetmen

Raif Akyüz, 1 Ocak 1993 tarihinde İstanbul‘da Ahmet Akyüz ve Gülşen Akyüz’ün oğlu olarak doğmuştur. Babası eski Yeşilçam oyuncusudur. Raif Akyüz’ün babası Ahmet Akyüz Kurtuluş sinema filminin yanında, Tarık Akan’ın bir çok filminde de oynamıştır. Çocukluğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kulislerinde geçen Raif Akyüz, 16 yaşında Şehir Tiyatrolarına girmiştir. Lise stajını ve bunun yanında Üniversite stajını Şehir Tiyatrolarında görmüştür. Daha sonra Şehir Tiyatrolarına girmiştir. 2011- 2015 senelerı içerisinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde Ses ve Efekt Tasarım bölümünde eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Raif Akyüz, daha sonra 2015 senesinde Semiha Berksoy Sanat Akademisinden Tiyatro Oyunculuk dersi almıştır. Eğitimini bitirdiktan sonra Konservatuar sınavlarına girmiştir. 2016 senesinden beri Beykent Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümünü kazanan Raif Akyüz, halen burada eğitim hayatına devam ediyordir. Bu eğitimin bunun yanında 2016 senesinde İ.B.B Şehir Tiyatroları Darülbedayi Atölyesinden Oyunculuk Eğitimi, 2018 senesinde Meltem Cumbul’dan Eric Morris Oyunculuk Eğitimi de almıştır. Raif, bunun yanında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları‘nda ve Muhsin Ertuğrul Sahnesi Efekt Tasarım Birimi‘nde çalışıyor.

Semiha Berksoy Sanat Akademisi’nde oyunculuk eğitimleri alan Raif Akyüz, Yeşilçam Kahve Evi, Kadıköy Kılçık Tiyatro gibi birden çok sahnede tek kişilik gösteriler de yaptı.

Raif Akyüz bunun yanında sahne dövüş teknikleri ve uzak doğu sporlarında uzman olarak bir çok spor dalıyla uğraşmıştır. Raif Kickboks, MuayThai ve Atletizmle uğraşmıştır. Raif Akyüz’ün ülkeler arası dereceleri de mevcuttur. 3 yıl Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde Kick Boks ve MuayThai dersleri vermiştir ve Türkiye Şampiyonalarına o dönem öğrenciler yetiştirmiştir.

2013 – 2014 Avrasya Maraton‘nu koşarak Uluslar Arası ve Kıtalar Arası Maratoncu Atlet Unvanına sahip olan Raif Akyüz, Avrasya maratonunda 74. Olmuştur. İstanbul‘da “Bayrampaşa Demir Spor Kulübü ” ve “Namık Kemal Üniversitesi Spor Kulübü” gibi kulüplerde atletizm sporu yaptı.

Amcasının tavsiyesi üzerine uzak doğu sporlarına başlayan Raif Akyüz, Türkiye MuayThai Şampiyonası’nda ve Türkiye Kick Boks şampiyonalarında senelerca dövüşmüştür, sakatlanmasının sonrasında bu sporu bırakmak zorunda kalmıştır.

Komedyen, Oyuncu, Senarist, Yapımcı, Yönetmen ve Eski sporcu olan Raif Akyüz, yaptığı bağımsız filmler ile tiyatroda oynamış olduğu karakterlerle ve spordaki başarısıyla adını duyurmuştur.

Raif Akyüz, bir çok tiyatro oyunlarında oynamıştır. Tiyatro oyunlarının bunun yanında Stand – Up Show’da yapmıştır. Raif kısa zaman içinde sektörde tanınmıştır.

Raif Akyüz, 2011 senesinde Türkiye Muay Thai Fedarasyonundan Muay Thai Antrenörü ve 2012 senesinde ise Türkiye Kick Boks Fedarasyonundan Kick Boks Antrenörübelgesi almıştır. Ayrıca Raif Akyüz, 2013 senesinde Türkiye Bocce Fedarasyonundan Bocce Antrenörü belgesini aldıktan sonra 2014 senesinde Bocce Spor Dalında Hakem belgesini de almıştır. 2014 senesinde Türkiye Dart Fedarasyonundan Dart Antrenörü ve Dart Spor Dalında Hakem Sertifikasını almıştır.

2020 senesinde Corona virüsü günlerin de senaryo çalışmaları ile değerlendiren Raif Akyüz, Tümay Özokur Akademi’den kariyer yönetimi ve oyunculuk eğitimleri de aldı.

Ödülleri :
2013 – Namık Kemal Üniversitesi- En İyi Sporcu, Yılın Sporcusu
2013 – Namık Kemal Üniversitesi- En İyi Sporcu, Boks ve Muay Thai Sporlarında Başarı Belgesi

Rol aldığı tiyatro oyunları :

2017 -2018 : İstanbul Şehir Tiyatroları : Yönetmen : İbrahim Ulutaş – Amigdala Oyununda (Yönetmen Asistanı)
– Raif Akyüz Stand – Up Show : (Kadıköy Kılçık Tiyatro, Yeşilçam Kahve Evi vb. bir çok özel tiyatroda oynadı .)
2018 -2019 – Evlilik Düeti Oyunu : Ahmet Vefik PaşaMehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi , Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi , Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi ve bir çok kültür merkezinde İzleyici ile buluştu .

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Genç ve Adam (Genç) (Kısa Film)
2017 – Hangimiz Sevmedik (Konuk Oyuncu -Mahalleli) (Tv Dizisi)
2016 – Bana Sevmeyi Anlat (Tv Dizisi)
2016 – Hayatımın Aşkı (Tv Dizisi)
2015 – 5n1kasia (Cemil – Gazeteci) (kısa film)
2011 – Kampüs Magazin Programı (Trt)

alakalı çıkan haberlerin linki :
1- http://www.nisantasihaber.com/haber/on-parmaginda-on-marifet-raif-akyuz/
2-http://www.nisantasihaber.com/haber/raif-akyuz-dunya-beni-taniyacak/
3-https://www.kitaptansanattan.com/sanattan/evlilik-dueti-oyunu-perde-dedi/
4-https://www.haberler.com/tekirdag-namik-kemal-universitesi-ogrencisi-thai-5523308-haberi/
5-http://www.nisantasihaber.com/haber/efsane-aslanlar-sanat-eseri-oldu/
6- http://www.59haber.com/haber/tekirdag_nku_ogrencisi_th-1294.html
7-https://www.iha.com.tr/kocaeli-haberleri/tekirdag-namik-kemal-universitesi-ogrencisi-thai-box-turnuvasinda-avrupa-3cusu-oldu-647191/
8-http://tbmyo.nku.edu.tr/Y%C3%BCksekokul%C3%96%C4%9FrencimizinSpordaBa%C5%9Far%C4%B1s%C4%B1/haberayrinti/m/9680/12247/42
9-http://www.haberdenhaber.com/tekirdag/tekirdag-namik-kemal-universitesi-ogrencisi-thai-box-turnuvasinda-avrupa-3cusu-oldu-h259847.html
10-http://www.trakyagazetesi.com.tr/spor/nku-avrupa-ucuncusu-h4413.html

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün