Biyografi

Rasim Acar Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Rasim Acar kimdir?, Rasim Acar kaç yaşında?, Rasim Acar evi nerede?, Rasim Acar nerelidir? Rasim Acar ev adresi?, Rasim Acar kaç yaşında?, Rasim Acar nerede oturuyor?, Rasim Acar nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Rasim Acar hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 02.Temmuz.1976 senesinde doğan Rasim Acar şu an için 45 yaşında ve Yengeç burcundandır. Rasim Acar doğum yeri ise İzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamıSiyasetçi olarak devam ettirmektedir.

Rasim Acar Kimdir? – Rasim Acar Evi Nerede? – Rasim Acar Nerede Oturuyor?

Rasim Acar Kimdir?, evi nerede?

Şehir Plancısı, Ulaşım Plancısı ve Afet Yönetim Uzmanı Rasim Acar, 2014 senesinde MHP’den İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığına aday oldu.

Rasim Acar, 1976 senesinde İzmir‘de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de bitirdi. 1993 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)Yabancı Diller Bölümünde İngilizce Hazırlık Öğrenimi aldı. 1999 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü’nden mezun oldu.

Yüksek lisansını, İTÜ Bilişim Enstitüsü’nde “İnşaat Yönetiminde Bilişim” Yüksek Lisans Programında “Afet Yönetimi” bitirme projesi ile 2003 senesinde bitirdi.

İş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü’nde başladı. Burada üç yıl ulaşım planlaması üzerine çalıştıktan sonra kendi şirketini kurarak serbest şehircilik hizmetleri vermeye başladı.

2002 senesinde Ulaştırma Proje Yönetim Ltd Şti.’ni, 2004 senesinde Avrasya Enerji Yatırım A.Ş.’yi kurdu. 2006–2007 senelerında BİLGE ADAM Gazetesi Genel Yayın Koordinatörlüğünü yürüttü.

2008, 2009 ve 2010 senelerında Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda 2 dönem il yönetim kurulu kullanıcı hesabı yaptı. Askerliğini 2011 senesinde “Kısa Dönem” olarak Bursa İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı birliklerde bitirdi.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü (BJK) Kongre üyesi olan Rasim ACAR, Halen İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreter Yardımcılığı, Oto Doğalgaz İstasyonları Derneği (ODİDER / NGVATURK) Başkanlığı, İstanbul Semtleri Moderatörlüğünü yürütmektedir. Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi 8. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Rasim ACAR, Black Sea NGO Network kullanıcı hesabı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.

Rasim Acar, 2014 senesinde MHP’den İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığına aday oldu.

Rasim Acar, 3 Ağustos 2014 tarihinde Gül Yavuzer ile evlendi. Efe Cihangir (d.22 Mart 2015) adında bir oğlu oldu.

7 Haziran2015 Pazar Günü yapılan 25. Dönem Milletvekili Seçimleri’ne Milliyetçi Hareket Partisi‘nden İstanbul 1. Bölgeden 9 sırada Milletvekili Adayı oldu. Ancak MHP bu bölgeden 3 milletvekili çıkarabildiğinden Rasim Acar seçilemedi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün