Biyografi

Renan Bilek Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Renan Bilek kimdir?, Renan Bilek kaç yaşında?, Renan Bilek evi nerede?, Renan Bilek nerelidir? Renan Bilek ev adresi?, Renan Bilek kaç yaşında?, Renan Bilek nerede oturuyor?, Renan Bilek nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Renan Bilek hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1968 senesinde doğan Renan Bilek şu an için 53 yaşında ve burcundandır. Renan Bilek doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise MüzisyenTiyatro OyuncusuDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Renan Bilek Kimdir? – Renan Bilek Evi Nerede? – Renan Bilek Nerede Oturuyor?

Renan Bilek Kimdir?, evi nerede?

“Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizideki Süleyman kişiliği ile tanındı.

Renan Bilek, 1968 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi mezunudur. Lise senelerında Leke adlı bir müzik grubu ile gitar ve basgitar kullanmıştır. Grup dağıldıktan sonra 1998 senesinde yine Leke adında bir albüm yaptı.

Renan Bilek, Ferhan Şensoy’un kurduğu Ortaoyuncular tiyatro gurubunda tiyatro oyunculuğu yaptı. Bir dönem yayına giren günlük Sol Gazetesi’nde “Leke” isimli başlık altında haftalık olarak köşe yazıları yazdı. Bir müddet İzmir’de yaşadıktan sonra 2005 senesinde tekrar İstanbul’a gelmiştir.

Yurtsever Cephe’nin mitinglerinde ve Küba Dostluk Derneği’nin gerçekleştirdiği dostluk konserinde yaptığı gösterilerde müziğin ötesinde bir meddahlık örneği vermiştir. Renan Bilek dizi çalışmasının bunun yanında “Aramızda Kalsın” adlı tek kişilik gösterisini sergilemektedir.

Cem Karaca‘nın hayatı ve eserlerinden oluşan örneklerle dolu “Ömrüm” adlı tek kişilik müzikli gösterinin yazarlığını yaptı ve 2016 senesinden beri Aysa Prodüksiyon Tiyatrosunda sunmaya başladı.

Renan Bilek, Manolya Hanım ile evlidir. Bir çocuğu mevcuttur.

2013 senesinde konusunu Birol Güven’in hazırladığı, yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı’nın yaptığı “Doksanlar” dizisinde Bekir Tuncay kişiliğini canlandırırken, Ümit Erdim, Erkan Köse, Deniz Oral, Renan Bilek, Esra Dermancıoğlu, Pelin Öztekin, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Beste Bereket, Atılay Uluışık, Açelya Akkoyun, Sinem Yener Ekşioğlu, Gamze Gözalan, ile birlikte rol aldı.

Renan Bilek, 14 Eylül 2010 tarihinde gösterilmeye başlayan ve 18 Haziran 2013 tarihinde biten “Öyle Bir Geçer Zaman ki” adlı dizide “Süleyman” kişiliğini canlandırdı. “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizi filminin konusunu senarist Coşkun Irmak yazdı. Dizi film İsmini Erkin Koray‘ın şarkısından almıştır. Dizi filmde; Ayça Bingöl, Erkan Petekkaya, Emir Berke Zincidi, Wilma Elles, Mete Horozoğlu, Farah Zeynep Abdullah, Aras Bulut İynemli, Meral Çetinkaya gibi oyuncular oynadı.

2015 senesinde yönetmenliğini Ömer Uğur’un yaptığı “Geniş Aile Yapıştır” adlı sinema filminde Ufuk Özkan, Fırat Tanış, Bülent Çolak, Bora Akkaş, Mine Teber, Tanju Tuncel ile birlikte rol aldı.

Albümleri :
1998 – Leke

Rol aldığı Bazı Tiyatro Oyunları :
2016 – Ömrüm : Renan Bilek – Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu
2008 – Velev ki Tartüf… : Nazım Hikmet – Mask-Kara Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 – Sevgili Geçmiş (Komiser) (TV Dizisi)
2019 – Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (Remzi) (Sinema Filmi)
2017 -2018 – Yeni Gelin (Kamil Öztürk)(TV Dizisi)
2017 – Yaşamak Güzel Şey (Sinema Filmi)
2016 – Olanlar Oldu (Ortunç (Seans Yapan Adam))(Sinema Filmi)
2015 – Geniş Aile Yapıştır (Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Yeşil Deniz (Hilmi Çakırlı) (TV Dizisi)
2013 – Doksanlar (Bekir Tuncay) (TV Dizisi)
2012 – Hükümet Kadın (Müfettiş Tuğrul) (Sinema Filmi)
2011 – Devrimden Sonra (Sinema Filmi)
2010 – 2012 – Öyle Bir Geçer Zaman ki (Süleyman) (TV Dizisi)
1990 – Yeşil Bir Dünya (Sinema Filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün