Biyografi

Reza Zarrab Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Reza Zarrab kimdir?, Reza Zarrab kaç yaşında?, Reza Zarrab evi nerede?, Reza Zarrab nerelidir? Reza Zarrab ev adresi?, Reza Zarrab kaç yaşında?, Reza Zarrab nerede oturuyor?, Reza Zarrab nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Reza Zarrab hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 12.Eylül.1983 senesinde doğan Reza Zarrab şu an için 38 yaşında ve Başak burcundandır. Reza Zarrab doğum yeri ise Bakü, Azerbaycan olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Reza Zarrab Kimdir? – Reza Zarrab Evi Nerede? – Reza Zarrab Nerede Oturuyor?

Reza Zarrab Kimdir?, evi nerede?

Reza Zarrab, 12 Eylül 1983 tarihinde İran‘ın kenti Tebriz’de doğmuştur. Yaşamını Dubai’de sürdüren İran Azeri Türkü bir aileye mensuptur. Eğitimini Bakü’de bitirdi. 2006 senesinde İstanbul’a yerleşti.

Zengin bir ailenin çocuğu olan Reza Zarrab, küçük yaşlarda ticarete atıldı. Armatörlük, kuyumculuk, petrol ticareti gibi işlerle uğraşan Reza Zarrab, kısa bir sürede servetine servet kattı. Özellikle altın piyasasında nam saldı.

Reza Zarrab, İbrahim Tatlıses‘in halen çocukken ünlü ettiği şarkıcı Günel ile 2000 senesinde Bakü’deyken başlayan bir aşk yaşamıştır.

Türkiye’deki faaliyetlerine 2008 senesinde kurduğu Royal Denizcilik A.Ş şifrketi ile başladı. Ardından demir çelik ve inşaat sektöründe yatırımlar yaptı.

Bakü’deki işlerinin bunun yanında İstanbul Kapalıçarşı‘daki kuyumcu dükkanında mücevher işlemeciliği ve ticaretiyle adını duyurmaya başladı. Yalova‘da bir tersane kuran Zarrab çalışma ofisi olarak Metroport’u tercih etti. Ataköy Konakları Ve Şişli Elite Residance’ta evi mevcuttur.

Yaptığı işler içerisinde bestecilik de olan Reza Zarrab’ın yaptığı şarkılardan “Eski Toprak”ı Sibel Can, “Ölümsüz Aşklar” ve “Neden” şarkılarını İbrahim Tatlıses yorumlamıştır. Ebru Gündeş’in Evet adlı albümüne söz ve müziğini yazdığı ‘Yalnızca Sevdim’ isimli şarkıyı vermişti. Müziğe olan ilgisi aracılığıyla tanışıp hayranı olduğu Ebru Gündeş ile evlendi.

Azeri iş adamı Reza Zarrab, 10 Şubat 2010 tarihinde şarkıcı Ebru Gündeş ile evlendi. 15 Ekim 2011 de kızı Alara dünyaya geldi.

Reza Zarrab, Ebru Gündeş‘e nikah armağansi olarak plakasında ‘EBR’ harfleri olan 520 bin liralık BMW 7.60 aldı. Ayrıca Aston Martin marka 340 bin Euro değerinde bir spor araba daha aldı.

Evliliklerinden beri Reza Zarrab’ın, Ebru Gündeş’e armağan ettikleri inanılmaz bir servet değerindedir. Değerli armağanlerden bazıları içerisinde; lüks arabalardan başka, Kanlıca’da ortalama 26 milyon değerinde ikiz yalı, 3 Milyon değerinde bir ofis, Bodrum Kalesi manzaralı 1 milyon 850 bin liralık yazlık, ultra lüks tekne, 800 bin lira değerinde ‘Dutyfree’ adlı şampiyon at, Dubai’de bir ev sayılabilir.

Kasım 2013 tarihinde Türk vatandaşı oldu.

Reza Zarrab, 2013 Aralık ayının başlarında müzayededen ressam Nazmi Ziya‘nın ‘Sanatçının Evi‘ konulu tablosunu 1 milyon 50 bin liraya satın alarak eşi Ebru Gündeş‘e yılbaşı armağansi verdi.

Reza Zarrab, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında 16 Aralık 2013 tarihinde Üç bakanın oğlu ve işadamlarının da aralarında bulunduğu fazlasıyla şüpheli ile beraber gözaltına alındı.

İstanbul’daki yolsuzluk operasyonunda Ali Ağaoğlu ve Reza Zarrab‘ın bunun yanında Bakanlar, Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar‘ın oğulları ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir gözaltına alındı.

17 Aralık 2013 soruşturması kapsamı içinde tutuklanan 5 birinin tahliyesine 28 Şubat 2014 tarihinde karar verildi. Mahkeme, tahliyesine karar verilen Reza Zarrab, Barış Güler, Salih Kaan Çağlayan, Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner hakkında “yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün güvenlik merkezine giderek imza atma” zorunluluğundan oluşan adli kontrol önlemlerinin uygulanmasına hükmetti.

21 Mart 2016 tarihinde İran hükümeti adına kara para aklamakla suçlanan Zarrab ABD’nin Miami’de kentinde tutuklandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün