Biyografi

Rita Ora Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Rita Ora kimdir?, Rita Ora kaç yaşında?, Rita Ora evi nerede?, Rita Ora nerelidir? Rita Ora ev adresi?, Rita Ora kaç yaşında?, Rita Ora nerede oturuyor?, Rita Ora nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Rita Ora hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 26.Kasım.1990 senesinde doğan Rita Ora şu an için 31 yaşında ve Yay burcundandır. Rita Ora doğum yeri ise Piriştina, Yugoslavya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ŞarkıcıSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Rita Ora Kimdir? – Rita Ora Evi Nerede? – Rita Ora Nerede Oturuyor?

Rita Ora Kimdir?, evi nerede?

Rita Ora, 26 Kasım 1990 tarihinde Yugoslavya, Piriştina’da doğmuştur. Elena adında kız kardeşi ve Don adında erkek kardeşi mevcuttur. Doğduğu yıl ailesi İngiltere’ye göç etmiştir. Tam adı Rita Sahatçiu Ora’dır. İngiliz vatandaşıdır. Annesi Vera Psikiyatrist, babası Besnik bar sahibidir. “St Cuthbert with St Matthias CE Earls Court” ilkokulunu bitirdikten sonra “Sylvia Young” Tiyatro Okulunda okudu. Ardından “St Charles Catholic Sixth Form Koleji”nden mezun oldu.

2007 senesinde Craig David le birlikte Awkward şarkısını seslendirdi bu onun ilk müzik çalışması oldu. Tinchy Stryder ile Where Is Your Love şarkısına düet yaptı ve klipte rol aldı. 2009 senesinde Forever Young şarkısının klibinde ve Drake in Over klibinde yer aldı.

2009 senesinde Eurovision da İngiltere adına yarışmak için BBC’nin Eurovision Your Country Needs You adlı müsabakasında seçmelere katıldı. Ancak elemeleri geçemedi.

Rita, ilk albümü Ora’yı 27 Ağustos 2012’de paylaştı ve albüm Britanya’da 1 numaraya yükseldi.

En büyük idolünün Gwen Stefani olduğunu söyleyen Rita, giyim tarzı ve moda anlayışıyla Marilyn Monroe’yu kendine benimsiyor.

Rita Ora, DJ Calvin Harris ile birliktedir.

2017 senesinde “Karanlığın Elli Tonu” adlı filmde başrollerinde Dakota Johnson ve Jamie Dornan yer alırken, Kim Basinger, Rita Ora da filmde rol almıştır.

24 Haziran2018 tarihinde Antalya‘daki ilk konserini Belek’in en gözde otellerinden biri olan Regnum Carya’nın gerçekleştirdiği Live in Concert kapsamı içinde verdi.

Ödülleri :
2012 – MOBO Ödülleri- En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
2012 – Urban Müzik Ödülleri – En İyi Uluslararası Sanatçı
2013 – Glamour Yılın Kadını Ödülleri – İngiltere Solo Sanatçı

Albümleri :
2012 – Ora
2012 – How We Do (Party) (Single)
2012 – R.I.P.(featuring Tinie Tempah)(Single)
2013 – Radioactive (Single)
2013 – Facemelt (Single)

Filmleri :
2018 – Özgürlüğün Elli Tonu (Mia Grey) (Sinema filmi)
2017 – Karanlığın Elli Tonu (Sinema filmi)
2015 – Son Şans (Maria Escobar) (Sinema filmi)
2015 – Grinin Elli Tonu (Mia Grey)(Sinema filmi)
2014 – Dolandırıcılar(Sinema filmi)
2013 – Made in America (TV Filmi)
2013 – 90210 (dizi)(konuk oyuncu)(Sinema filmi)
2013 – Hızlı ve Öfkeli 6 (konuk oyuncu) (Sinema filmi)
2004 – Spivs (Rosanna)(Sinema filmi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün