Biyografi

Robert Sean Leonard Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Robert Sean Leonard kimdir?, Robert Sean Leonard kaç yaşında?, Robert Sean Leonard evi nerede?, Robert Sean Leonard nerelidir? Robert Sean Leonard ev adresi?, Robert Sean Leonard kaç yaşında?, Robert Sean Leonard nerede oturuyor?, Robert Sean Leonard nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Robert Sean Leonard hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 28.Şubat.1969 senesinde doğan Robert Sean Leonard şu an için 52 yaşında ve Balık burcundandır. Robert Sean Leonard doğum yeri ise New Jersey, Amerika olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema OyuncusuTiyatro Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Robert Sean Leonard Kimdir? – Robert Sean Leonard Evi Nerede? – Robert Sean Leonard Nerede Oturuyor?

Robert Sean Leonard Kimdir?, evi nerede?

Robert Sean Leonard, 1969 doğumlu Amerikalı oyuncu. Akıllarda en fazla kalan rolünü 1989 yapımı “Ölü Ozanlar Derneği“nde sergiledi, şu anda ise tüm dünya çapında beğeniyle izlenen dizi “House“da Doktor James Wilson kişiliğini başarıyla canlandırıyor.

Robert Sean Leonard, Robert Lawrence Leonard gerçek ismiyle 28 Şubat 1969’da New Jersey, Amerika’da dünyaya geldi. Ikinci ismi olarak kullandığı “Sean”, ağabeyinin adı. Lisans öğrenimini Fordham Üniversitesi’nin tarih bölümünde bitirdiktan sonra Columbia Üniversitesi’nden de dersler aldı.

Leonard, kariyerindeki en büyük parlamayı yirmi yaşındayken “Ölü Ozanlar Derneği”yle yaşadı. Ancak oyunculuğa işinde uzman anlamda adım attığı yapım, 1986 tarihli televizyon filmi “My Two Loves” oldu. Rol aldığı ilk sinema filmi ise 1986 yapımı “The Manhattan Project” oldu. Daha sonra, 1988’de, “My Best Friend Is a Vampire” geldi. 1989 senesinin en mühim yapıtlarından olan, hatta sinema başyapıtları içerisinde sayılan “Ölü Ozanlar Derneği” filminde Neil Perry kişiliğini canlandırdı. Bu başarısının sonrasında kariyerine beyaz perdede devam etmek istediğine karar verdi. Rol aldığı filmler sırasıyla; “Mr. & Mrs. Bridge” (1990), “Married to It” (1991), “Swing Kids” (1993), “A Dog Race in Alaska” (1993), “Much Ado About Nothing” (1993), “The Age of Innocence” (1993), “Safe Passage” (1994), “I Love You, I Love You Not” (1996), “Killer: A Journal of Murder” (1996), “The Last Days of Disco” (1998), “Ground Control” (1998), “Standoff” (1998), “Tape” (2001), “Driven” (2001), “Chelsea Walls” (2001) ve “The I Inside” (2003) idi.

Sinema filmlerinin yanısıra az sayıda da olsa televizyon filmi projelerinde bulunan Leonard’ın bu alanda rol aldığı çalışmaları da; “Bluffing It” (1987), “The Boys Next Door” (1996), “In the Gloaming” (1997), “A Glimpse of Hell” (2001), “Corsairs” (2002) ve 2003 yapımı “A Painted House” oldu.

Tüm bu seneler boyunca Broadway’de de sahne alan Leonard, 3 kez en iyi erkek oyuncu dalında Tony Ödülü adaylığı aldı. Bunlardan ilki 1993 yapımı “Candida“, ikincisi 2001 senesinde “The Invention of Love“, sonuncusu ise 2003’te “Long Days Journey into Night” ile geldi. Oyuncu, 2001 senesinde aday olduğu bu ödülün sahibi oldu .

Oyuncunun üçüncü televizyon dizisi deneyimi, onu şu anda dünya çapında üne kavuşturan yapım, “House” oldu. Bu dizide Doktor James Wilson kişiliğini canlandırıyor. Dizi, gördüğü büyük ilgi üzerine oyuncularıyla yaptığı anlaşmalerin zamanını uzattı.

Leonard, “Ölü Ozanlar Derneği” filminde birlikte rol aldığı oyuncu Ethan Hawke ile yakın arkadaş. Hatta Ethan Hawke, Frank Whaley ve Steve Zahn ile kurdukları “Malaparte” isimli bir tiyatroları var. Bir süre Gwyneth Paltrow ile birlikte olmuş. Şu anda Columbia Üniversitesi’nde tanıştığı Gabrielle Salick ile nişanlı. 1.83 metre boyunda
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün