Biyografi

Rojin Ülker Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Rojin Ülker kimdir?, Rojin Ülker kaç yaşında?, Rojin Ülker evi nerede?, Rojin Ülker nerelidir? Rojin Ülker ev adresi?, Rojin Ülker kaç yaşında?, Rojin Ülker nerede oturuyor?, Rojin Ülker nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Rojin Ülker hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1980 senesinde doğan Rojin Ülker şu an için 41 yaşında ve burcundandır. Rojin Ülker doğum yeri ise Adana olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ŞarkıcıDizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Rojin Ülker Kimdir? – Rojin Ülker Evi Nerede? – Rojin Ülker Nerede Oturuyor?

Rojin Ülker Kimdir?, evi nerede?

Rojin Ülker, 1980 senesinde Adana’da Mardinli Kürt baba ile Suriye Kürdü bir annenin beş çocuğun ortancası olarak doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adana’da okudu. Liseden sonra Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın Tiyatro Bölümü’ne girdi. Ancak Konservatuvar kapatılınca Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne kaydolmuş ve Şan Bölümüne geçiş yapmıştır.

Rojin Ülker, bu zaman içinde Devlet Tiyatrosu’nda anlaşmali olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Erzurum Devlet Tiyatrosunda kadrolu çalışmakta iken 2007 senesinde Iraklı yönetmen Hiner Saleem‘in çektiği “Dol” adlı sinema filminde oynamasına izin verilmedi diye istifa etti.

1 Ocak 2009 tarihinden beri 13 Nisan 2009 tarihinde kadar TRT 6‘da Rojîname isimli sabah programını sundu. Mayıs 2009 ayında Show TV‘de yayına giren “Korolar Çarpışıyor” adlı programa yarışmacı olarak katıldı.

Türkiye de ve yurt dışında bir çok festival ve organizasyonda konserler veren Rojin Ülker, müzik kariyeri dışında insani destek ve yardım kampanyaları ile alakalı aktif çalışmalar yürütmektedir.

Albümleri :
2000 – Ya Hep Ya Hiç
2005 – Jan/Sızı
2008 – Deq/Dövme
2011 – Çu Çu/Gitti Gitti
2015 – Ji Nu Ve/Again/Yeniden

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2007 – Pazar – Bir Ticaret Masalı (Şarkıcı Kadın) (Sinema Filmi)
2007 – Dol (Sinema Filmi)
2001 – Nisan Yağmuru (TV Dizisi)
2001 – Dava / Doz (Öğretmen) (Sinema Filmi)
1999 – Kadınlar Kulübü (TV Dizisi)
1999 – Evimiz Olacak mı? (TV Dizisi)
1997 – Yasemince (TV Dizisi)
1997 – Böyle mi Olacaktı (TV Dizisi)
1996 – Tatlı Kaçıklar (TV Dizisi)
1996 – Feride (Rol Adı Ekle) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün