Ruhsar Pekcan Kimdir? Nerelidir?

Ruhsar Pekcan Kimdir? – Ruhsar Pekcan Evi Nerede? – Ruhsar Pekcan Nereli?

Ruhsar Pekcan kimdir?, Ruhsar Pekcan kaç yaşında?, Ruhsar Pekcan evi nerede?, Ruhsar Pekcan nerelidir? Ruhsar Pekcan ev adresi?, Ruhsar Pekcan kaç yaşında?, Ruhsar Pekcan nerede oturuyor?, Ruhsar Pekcan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Ruhsar Pekcan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1958 senesinde doğan Ruhsar Pekcan şu an için 63 yaşında ve burcundandır. Ruhsar Pekcan doğum yeri ise Demirci, Manisa olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise iş kadınıBakan olarak devam ettirmektedir.

Ruhsar Pekcan Kimdir?, evi nerede?

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ticaret Bakanı olarak atandı.

Ruhsar Pekcan, 1958 senesinde Manisa’nın Demirci beldesinde doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Fakültesinden mezun olduktan sonra Yüksek lisansını da aynı fakültede yaptı.

Ruhsar Pekcan, 1981 senesinde (TSKB) Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda başladığı kariyerine, özel sektörde çeşitli firmalarda farklı görevlerin sonrasında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etti.

Ruhsar Pekcan, 2005 senesinde altyapı projelerine içmesuyu, sulama, petrol ve doğalgaz boruları, santrallere elektromekanik aksamı temin eden Karon Mühendislik ve Ticaret Ltd. Şti.’ne kurucu ortak olarak katıldı. Aynı şirketin Yönetici Müdürü olarak görev yaptı.

2005 Yılında Karon’un CEO‘su olan Ruhsar Pekcan, çeşitli projelerle, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Lübnan, Suriye, Libya, Sudan, Yemen, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, İspanya, Hırvatistan, Çin, Hindistan ile aktif olarak ticaret yapıyor.

Daha önce üç dönem DEİK-Türk Suriye İş Konseyi Başkanlığını yürüttü. Ayrıca, DEİŞ-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Ürdün İş Konseyi Başkanlığı, Türk-Irak ve Türk-Libya Konseyleri Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı, İTO-IKGK İstanbul Kadın Girişimler Kurulu Üyeliği, ECO-CCI Ekonomik İşbirliği Teşkilatı, Ticaret ve Sanayi Odaları, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği görevleri yürüttü. IWEC 2012 Ödülü sahibidir. IWEC Uluslararası Kadın Girişimciler – IWEC Global Ambasador olarak seçildi. İş ve Meslek Sahibi Kadınlar İstanbul Kulübü kurucu üyesidir.

İngilizce bilen Ruhsar Pekcan, evli ve iki çocuk annesidir.

9 Temmuz 2018 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ticaret Bakanı olarak atandı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker