Biyografi

Sachin Tendulkar Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Sachin Tendulkar kimdir?, Sachin Tendulkar kaç yaşında?, Sachin Tendulkar evi nerede?, Sachin Tendulkar nerelidir? Sachin Tendulkar ev adresi?, Sachin Tendulkar kaç yaşında?, Sachin Tendulkar nerede oturuyor?, Sachin Tendulkar nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Sachin Tendulkar hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 24.Nisan.1973 senesinde doğan Sachin Tendulkar şu an için 48 yaşında ve Boğa burcundandır. Sachin Tendulkar doğum yeri ise Bombay (Mumbai), Hindistan olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Sporcu olarak devam ettirmektedir.

Sachin Tendulkar Kimdir? – Sachin Tendulkar Evi Nerede? – Sachin Tendulkar Nerede Oturuyor?

Sachin Tendulkar Kimdir?, evi nerede?

Sachin Ramesh Tendulkar, 24 Nisan 1973 tarihinde Hindistan’ın Bombay şehrinde doğmuştur. Annesi Rajni sigortacı, babası Ramesh Tendulkar müzik direktörüdür.Bir abisi,iki kardeşi mevcuttur. Sachin Tendulkar, “Sharadashram Vidyamandir” Lisesine gitti.

Lisedeyken eski kriketçilerden olan “Ramakant Achrekar” Sachin Tendulkar’a koçluk ve akıl hocalığı yaptı. Sachin Tendulkar saatler boyu ve günlerce ağlara top göndererek kriket çalıştı bu hususta ustalaştı. 13 yaşındayken Hindistan Kriket Kulübüne kabul edildi. Hindistan gibi bir kriket seven ülkede bir numara olmuştur.

14 yaşında iken kriket 1987 Dünya Kupasında oynadı.

1992 senesinde, 19 yaşındayken İngiliz kriket takımı “Yorkshire”e transfer oldu. 2011 Kriket Dünya Kupasını Hindistan takımı onun aracılığıyla kazandı.

Sachin Tendulkar, 24 Mayıs 1995 senesinden beri çocuk doktoru Anjali Tendulkar ile evlidir. Sara ( d.12 Ekim 1997) ve Arjun ( d.24 Eylül 1999) adında iki çocuğu mevcuttur.

Sachin Tendulkar, 2007 senesinde Meksika’da inşa edilen Meksikalı Mimar “Javier Senosiain” tarafından tasarlanan salyangoz kabuğu şeklindeki çok enteresan bir yapıda yaşamaktadır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün