Biyografi

Şadan Kalkavan Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Şadan Kalkavan kimdir?, Şadan Kalkavan kaç yaşında?, Şadan Kalkavan evi nerede?, Şadan Kalkavan nerelidir? Şadan Kalkavan ev adresi?, Şadan Kalkavan kaç yaşında?, Şadan Kalkavan nerede oturuyor?, Şadan Kalkavan nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Şadan Kalkavan hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.193911.Mart.2015 senesinde doğan Şadan Kalkavan şu an için 76 yaşında ve burcundandır. Şadan Kalkavan doğum yeri ise Rizeİstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Şadan Kalkavan Kimdir? – Şadan Kalkavan Evi Nerede? – Şadan Kalkavan Nerede Oturuyor?

Şadan Kalkavan Kimdir?, evi nerede?

Şadan Kalkavan, 1939 senesinde Rize’de doğmuştur. Çok küçük yaşlarda ailece İstanbul’a yerleşmişlerdir. Armatör İhsan Kalkavan yeğenidir. Liseden sonra yüksek gazetecilik ve ticaret okulunu bitirdi.

Öğrenimi boyunca tatillerde babasına ait Akbel isimli gemi ile Akdeniz ve Karadeniz’de seferlere katılarak gemi işletmeciliği ve armatörlüğe fiilen başladı. 2002’de yeğeni eski BJK’li yönetici İhsan Kalkavan‘la birlikte tanker işletmeciliğine girdi. Halen Şadan ve İhsan Kalkavan’ın ortak olduğu Beşiktaş Denizcilik’in filosu 500 bin dwt civarında. Şadan Kalkavan‘ın Deniz Nakliyat’ta da ortaklığı var.

Şadan Kalkavan, Türk Armatörler Birliği Başkanlığı görevi yaptı. Şadan Kalkavan, bunun yanında Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Şubesi eski sorumlusudur. Uzun seneler Fenerbahçe’de yöneticilik yaptı. 1995-1996 sezonunda Fenerbahçe’nin Trabzonspor ile girdiği amansız şampiyonluk mücadelesini kazandığı sezon kulübün futbol şube sorumlusuydu. Şampiyonluğun sonrasında başkan Ali Şen (spor adamı)‘in, başarıda büyük payı olan Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman‘ı takımdan göndermesiyle görevinden istifa etti. Daha sonra ise bir sonraki başkan Aziz Yıldırım‘ın yönetimine girdi.

24 Aralık 2004 tarihinde Türkiye denizcilik sektörünün ileri gelen isimlerinden ve duayenlerinden Şadan Kalkavan, Fuat Miras, Gündüz Kaptanoğlu, Eşref Cerrahoğlu ve Metin Kalkavan bir araya gelerek Dati-Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat A.Ş. ‘yi kurdular.

Birçok hayır işlerinde bulunmuş olan Şadan Kalkavan, Rize Merkez Atmeydanı Mahallesi’nde bulunan 40 derslikli Denizciler ilköğretim Okulunu yaptıran 3 hayırseverden biridir.

Şadan Kalkavan’ın geçirmiş olduğu by-pass cerrahi operasyonu sonrasında dört damarı değiştirilmiş olup halen yoğun bakımda nasıl tedavi edileceğine devam edildiği 7 Mart 2015 tarihinde bildirildi.

Şadan Kalkavan, 11 Mart 2015 tarihinde 76 yaşında İstanbul Florence Nightingale Hastanesinde vefat etti.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün