Kamu ve Özel İş İlanları

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021, Memur alımı, kamu ve özel iş ilanları bölümümüzde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 başlığı altında iş ilanını paylaşmak istedik. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021 ile alakalı tüm detaylar yazımızın içinde..

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin alakalı maddelerine göre Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine öğretim üyesi alımı yapılacaktır.

Profesör kadrosu için adayların;

 1. Başvuru Formuna Özgeçmiş, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri İnceleme Komisyonu Bildirim Formu,
 2. Nüfus Cüzdan Sureti,
 3. 2 adet fotoğraf,
 4. Doçentlik belgesi,
 5. Öğrenim Belgeleri (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte),
 6. Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini ekleyerek oluşturduğu başvuru dosyası bunun bunun yanında yayın listesini,
 7. Bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları,
 8. Eğitim-öğretim faaliyetlerini,
 9. Yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını yahut yüksek lisans çalışmalarını (PDF formatında), Özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini (word formatında) taşınabilir belleğe aktararak oluşturduğu 6 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Doçent kadrosu için adaylar;

 1. Başvuru Formuna Özgeçmiş, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri İnceleme Komisyonu Bildirim Formu,
 2. 2 adet fotoğraf,
 3. Nüfus Cüzdan Sureti,
 4. Doçentlik belgesi,
 5. Öğrenim Belgeleri (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte),
 6. Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini ekleyerek oluşturduğu başvuru dosyası bunun bunun yanında yayın listesini, Bilimsel çalışma ve yayınlarını (PDF formatında),
 7. Özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini (word formatında) taşınabilir belleğe aktararak oluşturduğu 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adaylar;

 1. Başvuru Formuna Özgeçmiş, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri İnceleme Komisyonu Bildirim Formu,
 2. 2 adet fotoğraf,
 3. Nüfus cüzdan sureti,
 4. Öğrenim belgeleri (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte),
 5. Yabancı Dil Belgesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini ekleyerek oluşturduğu başvuru dosyası bunun bunun yanında Bilimsel çalışma ve yayınlarını (PDF formatında),
 6. Özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini (word formatında) taşınabilir belleğe aktararak oluşturduğu 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte alakalı birime başvurmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için Tıklayın!!.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Elemanı Alacak

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi birimlerine, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri ikaznca Öğretim Elemanı alımı yapılacaktır.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar:

 1. 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde gösterilen şartları taşımak.
 2. ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan yahut eşkıymetliği kabul gören bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 3. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5 ‘lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşkıymetliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşkıymetliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.
 4. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak yahut lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
 5. Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla tespit edilen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
 6. Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille alakalı kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 04/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5. maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi ikaznca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda alakalı dilde; yükseköğretim kurumlarının ülkeler arası ilişkiler ile yabancı dille alakalı uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan yahut eşkıymetliği kabul gören bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
 7. Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü saygınlığıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet Yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora yahut sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

Detaylı bilgi için Tıklayın!!.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün