Salih Bezci Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Salih Bezci kimdir?, Salih Bezci kaç yaşında?, Salih Bezci evi nerede?, Salih Bezci nerelidir? Salih Bezci ev adresi?, Salih Bezci kaç yaşında?, Salih Bezci nerede oturuyor?, Salih Bezci nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Salih Bezci hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1955 senesinde doğan Salih Bezci şu an için 66 yaşında ve burcundandır. Salih Bezci doğum yeri ise Kızılcahamam ilçesi, Ankara olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise İş adamı olarak devam ettirmektedir.

Salih Bezci Kimdir? – Salih Bezci Evi Nerede? – Salih Bezci Nerede Oturuyor?

Salih Bezci Kimdir?, evi nerede?

Salih Bezci, kurduğu Besa Grubunun Yönetim Kurulu Başkanıdır. 2011 – 2016 tarihleri içerisinde Ankara Ticaret Odası başkanlığı yaptı.

Salih Bezci, 1955 senesinde Ankara’nın Kızılcahamam beldesinde doğmuştur. 4 kardeştir. Babası Durali Bezci, annesi Ayşe Bezci’dir. Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Mimarlık Bölümünden 1979 senesinde mezun oldu.

Üniversitede okurken öte yandan da babasının yanında inşaatlarda çalıştı. Üniversiteyi bitirince Ankara’da kat karşılığı iş merkezleri yapmaya başladı.

Salih Bezci, öğrencilik senelerından beri başladığı ve 50 yıllık aile mesleği olan inşaat müteahhitliğine halen devam ediyordir. Bezci İnşaat olarak senelerce çalıştıktan sonra 1995 senesinde Besa İnşaat şirketini kurdu.

Salih Bezci, Ankara Yenimahalle’de babası Durali Bezci adına Durali Bezci İlköğretim Okulu ve annesi Ayşe Bezci adına Kızılcahamam’da Ayşe Bezci Anadolu Turizm Otelcilik Meslek Lisesi yaptı.

1980 senesinden günümüze kadar bir çok mühim alış veriş merkezi ve konut projesinin mimari projelerini yaptı. Bu projelerin büyük kısmının inşasında yatırımcı ve proje koordinatörü olarak da görev aldı.

1996 senesinden beri Ankara’nın vergi rekortmenleri listesinde bulunan Besa Grup’un sahibi, Salih Bezci, Ankara’da Sütçüoğlu İşhanı, Çapar Ticaret Merkezi, Altuntop Ticaret Merkezi, Etlik Ticaret Merkezi, Uçar Ticaret Merkezi, Murat Ticaret Merkezi, Ulus Şehir Çarşısı, Galleria, Armada, Panora gibi mühim alışveriş merkezleri ile Besa Karina, Karina Plaza, Besa Nova gibi konut projelerinin yatırımcısı ve proje sahibidir. Armada ve Panora AVM’nin ortağıdır. Besa Kule İş Merkezi, Besa Nova evleri ve Yaşamkent Camii projeleri ise devam ediyordir.

Salih Bezci, Kadriye Bezci ile evlidir. 3 çocuğu mevcuttur.

2011 senesinde Başkan Sinan Aygün’ün Milletvekilliği adaylığı için ayrılmasıyla Ankara Ticaret Odası vekilliği görevini 12 yıl yaptıktan sonra 2011 senesinin Mart ayında Ankara Ticaret Odası’nın 18. Başkanı olarak seçildi.

Ankara Ticaret Odası’nda yönetim kurulunun 26 Ekim 2016 tarihinde istifaları sonrası başkan Salih Bezci de 27 Ekim 2016 tarihinde istifa etti. Bezci’nin yerine Osman Gökçek, ATO Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün