Biyografi

Sami Levi Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Sami Levi kimdir?, Sami Levi kaç yaşında?, Sami Levi evi nerede?, Sami Levi nerelidir? Sami Levi ev adresi?, Sami Levi kaç yaşında?, Sami Levi nerede oturuyor?, Sami Levi nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Sami Levi hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 13.Nisan.1981 senesinde doğan Sami Levi şu an için 40 yaşında ve Koç burcundandır. Sami Levi doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Sami Levi Kimdir? – Sami Levi Evi Nerede? – Sami Levi Nerede Oturuyor?

Sami Levi Kimdir?, evi nerede?

Yahudi asıllı Türk şarkıcı

Sami Levi, 13 Nisan 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Musevi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüdü. Müzikle 5 yaşında iken anaokulunda tanıştı. İlkokul öğretmeni Levi ailesini Sami’nin sesi hususunda uyardı ve mutlaka değerlendirmesini dile getirdi. 1998 senesinde Göztepe Lisesinden mezun oldu.

Sami Levi, aile büyükleri tarafından kullanılan Ladino dilinde ve şarkılarla Sefarad kültürünü öğrendi. 1996 senesinde Cem Stamati’yle olan arkadaşlığı Sami’yi Sefarad Grubu ile tanıştırdı. Yaklaşık 8 yıl Sefarad müziğiyle işinde uzman olarak uğraşan Sami Levi grubun solistidir. Grubun üyeleri Sami Levi grubun solisti, Cem Stamati grubun bas gitaristi ve Ceki Benşuşe grubun gitaristidir.

22 Aralık 2003 tarihinde gurup olarak ilk albümlerini çıkardılar. 14 Temmuz 2005’te yayına giren ve uzun süre liste başı olan ikinci albümlerini çıkardılar. Bu iki albümlerinden “Osman Aga“, “Ne fark eder?”, “Yastayım”, “Ben Seni Severim” “Vakti Geldi”, “Aşk İçin” ve “Seni ne Çok Sevdiğimi” gibi bir çok hit şarkı çıkaran grubun müziği Türkiye’de büyük ilgi gördü. Gurup Sami Levi’nin solo kariyerinden sonra dağılmıştır.

2007 senesinde Show Tv’de ekrana gelen “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmasına katıldı. Burada kendisine dansçı Demet Şaşmaz eğitmen olarak yardımcı oldu. Birinciliği Bengü’nün kazandığı yarışmada Sami Levi ikinci olmuştur. Doğa Bekleriz de üçüncü olmuştur. Jüri üyeleri; Burhan Öçal, Nur Yerlitaş, Sevim Gözay, Oktay Keresteci, Aytunç Bentürk yaparken sunuculuğunu Şebnem Dönmez’in yaptığı yarışmada Zeynep Mansur, Doğa Bekleriz, Asuman Krause, Bengü, Nermin Tuncer, Billur Kalkavan, Banu Zorlu, Sami Levi, Berksan Özer, Cemil Özeren, Fatih Cansız, Zaza Enden yarıştı.

Sami Levi, 1 Eylül 2013 tarihinde dansçı Demet Şaşmaz ile evlendi. Era Nes Levi adında bir kızı oldu.

27 Ekim 2017 tarihinde Acun Ilıcalı‘nın kanalı TV8‘de başlayan “Box’un Yıldızları” adlı Tv programına katıldı. Ünlülerin birbiriyle dövüşeceği bu yeni yarışma programına; Milli boksör Adem Kılıçcı, Bilgehan Demir ve Dilara Gönder sunuculuk yaparken erkek yarışmacılar Bülent Çetinaslan, Çılgın Sedat, Doğuş, Sami Levi, Şenol İpek, Ateş Fatih Uçan, Ramazan Kalyoncu, Baki Mercimek, kadın yarışmacılar Asena Onur Çakmak, Fulya Keskin, Aycan Demirci, Ayşıl Özaslan, Sahra Işık, Berna Canbeldek olacaktır.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün