Şanışer Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Şanışer kimdir?, Şanışer kaç yaşında?, Şanışer evi nerede?, Şanışer nerelidir? Şanışer ev adresi?, Şanışer kaç yaşında?, Şanışer nerede oturuyor?, Şanışer nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Şanışer hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Kasım.1987 senesinde doğan Şanışer şu an için 34 yaşında ve Akrep burcundandır. Şanışer doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Şarkıcı olarak devam ettirmektedir.

Şanışer Kimdir? – Şanışer Evi Nerede? – Şanışer Nerede Oturuyor?

Şanışer Kimdir?, evi nerede?

Rap Şarkıcısı, 2019 senesinin Eylül ayında Youtube‘dan paylaştığı “Susamam” şarkısıyla gündem oldu.

Şanışer, 9 Kasım 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Asıl adı Sarp Palaur olan rapçi, kendisine mahlas olarak rapci Sagopa Kajmer’den etkilenerek Şanışer‘i seçmiş. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini İstanbul‘da bitirdiktan sonra Antalya’ya yerleşti. Üniversite eğitimi için ise 2005 senesinde Muğla Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Seyahat İşletmesi Bölümü’nde okumaya başladıktan sonra mezun oldu.

Şanışer, 1999 senesinde Rap Şarkıcısı Fuat Ergin‘in “Hassickdirr “serisi ile rap dinlemeye başladı ve 2000 senesinde evinde ilk deneme kayıtlarını aldı. 2007 senesinin yazına kadar evinde devamlı deneme kayıtları almaya devam eden Sarp, 2007 Ekim ayında Bela ile paylaştıkları “Bullshit Mixtape” ile ilk defa internet dinleyicisinin karşısına çıktı. Daha sonra yine Bela ile Kasım ayı sonunda “Günlüğüm E.P” yi paylaştı. 2008’in Şubat ayında ilk solo albümü olan Ludovico’yu dinleyicilerin beğenisine sundu.

Şanışer’in internetten yaptığı paylaşımlarla tanınmasıyla onu ilk Rafet El Roman fark etti ve Rafet El Roman kendi albümünde Şanışer ile bir düet yaptı.

Esasen İzmir‘li olan Şanışer yani Sarp Palau şimdiye kadar; Otuzuncu Gün, Açık Ve Net, LUDOVICO II isimli albümleriyle takipçilerinin karşısına çıktı.

Rap Şarkıcısı Şehinşah ile Şanışer aynı mahallede büyümüşlerdir. Birlikte amatör kayıtlar alan ikili Rap’e ilk adımlarını beraber atmışlardır.

2008 senesinde Miller Music Factory adlı yarışmada “Düşünmekten Bir Hal Oldum” adlı şarkısıyla Hiphop kategorisinde birinci olan Şanışer, Türkçe Rap camiasında tanınmaya başladı.

Türkiyenin dört bir yanında 200’ün üzerinde konser veren sarp 2012 senesinde Rafet el Roman prodüktörlüğünde ilk albümü “Açık ve Net”i Türk halkının beğenisine sundu.

Şanışer televizyonda oynayan “Vikings” dizisinin Ragnar Lothbrok kişiliğini canlandıran başrol oyuncusu Travis Fimmel’e benzemektedir.

Şanışer, 6 Eylül 2019 tarihinde, Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel, Kamufle gibi bir çok rapçinin bulunduğu “Susamam” şarkısını seslendirdi ve kısa bir sürede yüzlerce takipçiye ulaştı.

Albümleri :
2007 – Günlüğüm E.P (Bela ile beraber)
2008 – Ludovico
2012 – Açık Ve Net
2015 – 12-15 – EP
2015 – Onuncu Gün
2016 – Otuzuncu Gün

2018 – LUDOVICO II
2019 – Susamam

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker