Biyografi

Sarp Apak Kimdir? Evi Nerede?

Sarp Apak Kimdir? – Sarp Apak Evi Nerede? – Sarp Apak Nereli?

Sarp Apak kimdir?, Sarp Apak kaç yaşında?, Sarp Apak evi nerede?, Sarp Apak nerelidir? Sarp Apak ev adresi?, Sarp Apak kaç yaşında?, Sarp Apak nerede oturuyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Sarp Apak hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 11.Kasım.1981 senesinde doğan Sarp Apak şu an için 40 yaşında ve Akrep burcundandır. Sarp Apak doğum yeri ise Diyarbakır olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuTiyatro Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Sarp Apak Kimdir?, evi nerede?

Avrulpa Yakası adlı dizide rol aldığı Tanrıverdi kişiliğiyle üne kavuşan Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Sarp Apak, 11 Kasım1981 senesinde, Diyarbakır’da Bahar Apak, İsmet Apak çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Babasının işi sebebiyle yaşamının ilk senelerını bu şehirde geçirdikten sonra, beş yaşındayken, ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleşti.

Üniversite eğitimini işletme alanında tamamlamak isterken, ailesinin yönlendirmesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Oyunculuk Bölümü’e kayıt oldu. Bölümü bitirmesinin sonrasında, okuldaki hocası Barış Erdenk’in yönlendirmesi ile İstanbul’a gitti ve bu şehirde oyunculuk kariyerine başladı.

Sarp Apak’ın ilk oyunculuk tecrübeleri tiyatro alanında gerçekleşti. 2005 senesinde, Sadri Alışık Tiyatrosu’nda gerçekleşen Ağır Roman adlı oyununda rol aldı ve sergilediği başarılı performans ile alkış aldı. Aynı yılın sonlarına doğru, Yılmaz Erdoğan’ın idaresindeki BKM Grubu’nda kendisine yer bulamayı başardı ve BKM oyuncularıyla beraber Organize İşler adlı filmde rol alarak sinema dünyasına adım attı.

En Son Babalar Duyar, Anadolu Kaplanı gibi çeşitli dizilerde ufak rollerde kendisini gösteren Apak, Sizinkiler; Dünya Kaç Bucak adlı çocuk oyununda başrol oynadı ve bu ekiple beraber bir Türkiye turnesi düzenledi.

BKM Mutfak kadrosundayken sergilediği stand up gösterileri ile oyunculuk dünyası dışında da yer alabileceğini gösteren Sarp Apak, 2007 senesinde Beyaz Melek adlı sinema yapımında Reşat kişiliğini canlandırarak başarılı bir performans sergiledi. Aynı yıl başladığı ve iki yıl süreyle devam ettiği, Avrupa Yakası adlı dizideki Tanrıverdi kişiliği, genç oyuncunun ülke çapında büyük bir üne kavuşmasında etkili oldu.

2008 senesinde Plajda ve O… Çocukları, 2009 senesinde ise Güneşi Gördüm adlı sinema yapımlarında rol alan Apak, Avrupa Yakası’nın yayın yaşamının bitmesinin sonrasında bi hayli beğeni alan gençlik dizisi Kavak Yelleri kadrosunda, Güven kişiliği ile kendisine yer buldu.

Sarp Apak, 2007 – 2011 senelerı içerisinde “Kavak Yelleri” adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Aslı Enver, Pelin Karahan ile birlikte başrolde oynadı.

Sarp Apak, sporla ilgileniyor ve koyu bir Beşiktaş taraftarı. Ayrıca söz ve müziğini kendisinin yazdığı Aşkınla Yandım adlı rock şarkısı ile müzik hayatına da adım atmış durumda.

Yer aldığı İşTcell reklamlarıyla da büyük beğeni aldı. Mimikleri ve hareketleri çok bi hayli beğeni alan Apak, Gazanfer ÖzcanGönül Ülkü Özcan Tiyatrosu’nda da “Öp Babanın Elini” adlı oyunda“Emrecan” rolünde oynadı.

2012 senesinde başlayıp 2014 senesinde biten, konusu Gülse Birsel tarafından yazılan “Yalan Dünya” adlı dizide Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Füsun Demirel, Bartu Küçükçağlayan, ile beraber oynadı.

2014 senesinde “Karışık Kaset” adlı sinema filminde Sarp Apak, Özge Özpirinçci, Bülent Emin Yarar, Sevinç Erbulak, Burak Sarımola birlikte başrolde oynadılar.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:
Öp Babanın Elini – Gazanfer ÖzcanGönül Ülkü Özcan Tiyatrosu
Sizinkiler: Dünya Kaç Bucak – çocuk oyunu – İstanbul BKM
Ağır Roman – Sadri Alışık Tiyatrosu
BKM Mutfak
Çok Güzel Hareketler Bunlar

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Ölümlü Dünya (Sinema Filmi)
2018 – Jet Sosyete (TV Dizisi)
2015 – Yaktın Beni (Selam)(Sinema Filmi)
2015 – Komedi Türkiye (Tv Programı)
2014 – Karışık Kaset (Ulaş) (Sinema Filmi)
2011 – Yeraltı (Barmen) (Sinema Filmi)
2012 – 2014 – Yalan Dünya (Emir) (TV Dizisi)
2011 – Aşağı Yukarı Yemişliler (TV Dizisi)
2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)
2009 – I Saw The Sun (Ahmet Çavuş) (Sinema Filmi)
2009 – Aşk Geliyorum Demez (Berkcan) (Sinema Filmi)
2009 – 2010 – Kavak Yelleri (Güven Karakuş) (TV Dizisi)
2009 – 7 Kocalı Hürmüz (Fişek Ömer) (Sinema Filmi)
2008 – 2010 – Çok Güzel Hareketler Bunlar (TV Dizisi)
2008 – Plajda (Ali) (Sinema Filmi)
2008 – O… Çocukları (Saffet) (Sinema Filmi)
2007 – Beyaz Melek (Reşat) (Sinema Filmi)
2006 – Anadolu Kaplanı (TV Dizisi)
2005 – Organize İşler (Kemal) (Sinema Filmi)
2007 – 2009 – Avrupa Yakası (Tanrıverdi) (TV Dizisi)
2002 – Kınalı Kar (TV Dizisi)
2002 – En Son Babalar Duyar (İsmail ) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün