Diziler

Savaşçı Reytinglerde Geri Kaldı! Savaşçı Dizisinin Yeni Günü

Fox Tv’nin en çok izlenen dizilerinden biri olan Savaşçı Reytinglerde geri kaldı!, Bu durum savaşçı dizisinin gün değişikliğine gitmesine neden oldu.. İşte Savaşçı Dizisinin yeni günü..

Savaşçı Reytingleri düştü! Savaşçı Dizisinin Yeni Günü!

Fox’un arap saçına döndürdüğü Savaşçı dizisi Cumartesi günü Sen Çal Kapımı dizisinin yerine yayına alındı. Lakin dizi reyting listesinde bekleneni karşılayamadı..

Fox Tv’nin bir garip strateji izlediği Savaşçı dizisi dün yeni sezon ilk bölümü ile ekranlara geldi. Daha önceki sezonda krizlerin çıktığı ve Berk Oktay’ın diziden ayrıldığı Savaşçı dizisi ekranlara geldi. Cumartesi akşamları ekrana gelen ve dram ağırlık dizilerin içinde tek romantik komedi iç açıcı dizi olan Sen Çal Kapımı’nın yerine konan Savaşçı reyting listesinde yere çakıldı.

Büyük bir heyecanla beklenen Savaşçı dizisi dün nihayet hayranları ile buluştu. Sen Çal Kapımı dizisinin yerine yayına giren Savaşçı reyting listesinde adeta yere çekildi. Bu durum için dizinin hayranları kanala tepki gösterirken, Fox Savaşçı için yeni rotasını tespit etti.

FOX NE YAPMAYA ÇALIŞTI NE SÇK NE SAVAŞÇI HAYRANLARI ANLADI!

Bu sezon kadrosuna Tamer Karadağlı ve Ediz Hun gibi isimleri katan Savaşçı dizisi Fox’un yedi günün de dolu olması sebebiyle tanıtımları habire döndüğü halde yayınlanmamıştı. Kanal yer açılır açılmaz Savaşçı dizisi yerine yeni çektikleri dizi Masumiyet’i almış ve kriz tırmanmıştı.

Hülya Avşar, Deniz Çakır ve Mehmet Aslantuğ’un olduğu yeni dizinin yayına alınıp Savaşçı dizisinin yine bekletilmesi dizinin oyuncuları aracılığıyla yapımcı ve kanalla kriz çıkardı. Savaşçı dizisinin hayranları da bu duruma tepkilerini sürekli olarak olarak sosyal platformda dile getirmeye çalışmıştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER BÜYÜDÜ!

Lakin Fox bu eleştirilere kulak tıkadı ve diziyi yaz sezonuna kadar oyalayıp, Cumartesi akşamlarının Türkiye reytingleri düşük olan fakat yurtdışında izlenme oranları yüksek miktarda olan ekranların tek iç açıcı dizi Sen Çal Kapımı’yı erkenden sezon finali yaptırarak Savaşçı’yı hafta sonu Cumartesi’ye koydu.

Sosyal medya aracında Cumartesi kararı yanlış bulunmuştu fakat kanal yine de aceleyle Savaşçı dizisini Cumartesine koydu. Hatta halen Sen Çal Kapımı sezon finali bile yapmamışken, diziyi bu hafta yayınlamayarak Savaşçı dizisini yayın akışına alması kafaları karıştırmıştı.

SAVAŞÇI REYTİNGLERDE ÇAKILDI!

Savaşçı dizisi dün 10 Nisan 2021 Cumartesi ekranlara geldi. Lakin reyting listesinde adeta yere çakıldı. Savaşçı dizisinin  100. bölümü AB’de 3.06 reytingle 9., Total’de 4.48 ile 9. ve ABC1’de ise 4.75 ile 6. oldu..

Dizinin reytinglerinin düşük gelme nedeni olarak dizinin hayranları kanalın reklam yapmadan aniden Cumartesi’ye alması olarak gördü. Savaşçı dizisinin hayranları dizinin Pazar gününe alınması için kanala baskı yapmaya başladı.

Fox yine bir süre bekleyerek diğer kanaldaki dizilerin yaz sezonuna girip Savaşçı’nın reytinglerine bakmayı düşünüyor. Lakin yapılan görüşmelerde Savaşçı dizisinin Kefaret dizisinin yerine alınması da gündemde.

Dizisinin başrollerinde Mert Fırat, Yurdaer Okur ve Nurgül Yeşilçay’ın olduğu Kefaret dizisinin final mi yoksa sezon finali mi yapmasına karar verip, bu sefer Savaşçı dizisini Pazar gününe alacak ve birde öyle reytingleri deneyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu