Biyografi

Şebnem Hassanisoughi Kimdir? Nerelidir?

Şebnem Hassanisoughi Kimdir? – Şebnem Hassanisoughi Evi Nerede? – Şebnem Hassanisoughi Nereli?

Şebnem Hassanisoughi kimdir?, Şebnem Hassanisoughi kaç yaşında?, Şebnem Hassanisoughi evi nerede?, Şebnem Hassanisoughi nerelidir? Şebnem Hassanisoughi ev adresi?, Şebnem Hassanisoughi kaç yaşında?, Şebnem Hassanisoughi nerede oturuyor?, Şebnem Hassanisoughi nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Şebnem Hassanisoughi hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Aralık.1985 senesinde doğan Şebnem Hassanisoughi şu an için 36 yaşında ve Yay burcundandır. Şebnem Hassanisoughi doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi OyuncusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Şebnem Hassanisoughi Kimdir?, evi nerede?

Şebnem Hassanisoughi, 7 Aralık 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası İranlı avukat ve annesi Türk olup Noterlik yapmaktadır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı ve Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Program eğitimleri almıştır.

Şebnem Hassanisoughi, Birçok tiyatro oyununda, reklamda, dizi ve filmde rol almıştır. Oyunculuğun bunun yanında müzikle de uğraşan Şebnem Hassanisoughi; gitar, bateri ve mızıka da çalabilmektedir.

2011 senesinde Çiğdem Vitrinel‘in yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını yaptığı “Geriye Kalan” adlı sinema filminde, başrolleri Devin Özgür Çınar, Erkan Bektaş, Şebnem Hassanisoughi ve Burak Tamdoğan paylaştı.

2013 senesinde Bülent İnal, Burak Yamantürk, Burcu Kara, Özge Özpirinçci ve Umut Karadağ‘ın bulunduğu “Tatar Ramazan” adlı dizide Güzide kişiliğini oynamıştır.

Şebnem Hassanisoughi , 2014 senesinde “Bana Artık Hicran De” adlı dizide; Buğra Gülsoy, Alican Yücesoy, Aslı Enver ile başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Dizi’nin geniş oyuncu kadrosunda Nadir Sarıbacak, Tamer Levent, Nur Sürer ve Zeyno Eracar gibi isimler bulunmaktadır.

2016 senesinde Ekim ayında Kanal D’de yayına giren Vatanım Sensin dizisinin yönetmenliğini Taylan Biraderler yaparken baş rollerde Halit Ergenç, Bergüzar Gökçe Korel, Onur Saylak, Baki Davrak, Senan Kara, Hakan Salınmış, Şebnem Hassanisoughi oynamıştır.

Ödülleri :
2016 – 48. Siyad Türk Sineması Ödülleri – En kaliteli yardımcı kadın oyuncu (Bulantı)
2012 – 12.Uluslararası İzmir Film Festivali – En İyi Kadın Oyuncu (Geriye Kalan)

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Vatanım Sensin (Rum Şarkıcı)(TV Dizisi)
2016 – Siyah Karga (Sara)(Sinema Filmi)
2016 – Coastliners (Sinema Filmi)
2015 – Bulantı (Neriman)(Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Poyraz Karayel (TV Dizisi)
2014 – Bana Artık Hicran De (Lale) (TV Dizisi)
2013 – Tatar Ramazan (TV Dizisi)
2012 – Kayıp Şehir (Zeynep) (TV Dizisi)
2012 – Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 (Sinema Filmi)
2011 – Geriye Kalan (Sevda) (Sinema Filmi)
2011 – Firar (Asude) (TV Dizisi)
2010 – Kılıç Günü (Melek) (TV Dizisi)
2008 – Dantel (Genç Maya) (TV Dizisi)
2008 – Annem
2007 – Sessiz Gemiler (Melek)(TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu