Şebnem Schaefer Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Şebnem Schaefer kimdir?, Şebnem Schaefer kaç yaşında?, Şebnem Schaefer evi nerede?, Şebnem Schaefer nerelidir? Şebnem Schaefer ev adresi?, Şebnem Schaefer kaç yaşında?, Şebnem Schaefer nerede oturuyor?, Şebnem Schaefer nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Şebnem Schaefer hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 09.Şubat.1984 senesinde doğan Şebnem Schaefer şu an için 37 yaşında ve Kova burcundandır. Şebnem Schaefer doğum yeri ise Frankfurt, Almanya olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise ModelTV sunucusuSinema Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Şebnem Schaefer Kimdir? – Şebnem Schaefer Evi Nerede? – Şebnem Schaefer Nerede Oturuyor?

Şebnem Schaefer Kimdir?, evi nerede?

Şebnem Schaefer, 9 Şubat 1984 tarihinde AlmanyaFrankfurt’da doğmuştur. Tam adı Jennifer Şebnem Macide Simone Schäfer’dır. Annesi “Fatma Lale Schaefer” Türk, babası Alman’dır. Babası evlendikten sonra müslüman olmuştur. Kendisinden 11 yaş büyük bir ablası mevcuttur.

15 yaşında Modellik yapmaya başladı. Frankfurt’ta okuduğu liseden 2003 senesinde mezun oldu. Sonra Frankfurt’taki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde 2 sene Türkoloji eğitimi, 1 sene de Kültür antropoloji ve Avrupa Etnolojisi, ve yandal olarak Psikanaliz okudu. Devam mecburiyetinden dolayı iki bölümü de yarım bırakmak zorunda kaldı. 2006’da Almanya’da CDU’ya (Hristiyan Demokrat Partisi) üye olarak siyaset ile de ilgilendi. Mart 2006 tarihinden Ekim 2009 tarihine kadar Türkiye’de bulundu. 2009 senesinde Almanya’ya döndü Daha sonra anda Fern Universität in Hagen’da Siyaset ve Kamu Yönetimi okudu.

İyi derece Almanca, Türkçe, İngilizce, Fransızca bilen Şebnem Schaefer, bunun bunun yanında 5 yıl Latince ve 4 yıl Fransızca okudu ve Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde yarım bıraktığı Türkoloji eğitimi esnasında Arapça dersleri de aldı. 4 yıl at biniciliği, 4 yıl bale ve dans eğitimi aldı.

17 yaşındayken Türkiye‘de ‘Ford Models Supermodel of the World’ müsabakasında birinci oldu.

Modellikten başka dizi-tiyatro oyunculuğu ve yarışma-çocuk programı sunuculuğu yaptı. Bazı filmlerde ve reklamlarda oynadı. Zeki Triko’nun mayo reklamlarında oynadı.

2002 senesinde Acun Ilıcalı‘nın muhabir olduğu senelerda “Acun Firarda” programının moda bölümü için San Francisco, Santo Domingo gibi şehirlerde defileler yaptı.

Şebnem Schaefer, 2000 senesinden 2002 yılına kadar iki sene futbolcu Ahmet Dursun ile arkadaş oldu. 2005 senesinin Mayıs ayından beri manken Şenol İpek ile 1 yıl nişanlı kaldı. Özcan Deniz ile de uzun süre adı anıldı. Sevgilisi İlhan Doğan’dan olaylı bir halde ayrıldı.

2007 senesinde Show TV‘de büyük ses getiren Buzda Dans adlı yarışmada ünlü rakipleriyle buz pateni yaptı.

2008-2009 sezonunda Çetin Akcan’ın yazıp, yönettiği ve iki bölümden oluşan “Eros Pansiyon” adlı tiyatro oyununda, Yalçın Menteş (Baba), Parla Şenol (Pansiyoncu kadın), Kaan Taşaner (sevgili) ve ilk kez tiyatro sahnesine çıkacak olan manken Şebnem Schaefer (kızı) oynadı.

10 Haziran 2015 tarihinde ilerde iş adamı Murat Kadıoğlu ile evleneceğini açıklayan Şebnem Schaefer, 8 Aralık 2015 tarihinde ise sürpriz bir halde ayrılık kararı aldı.

30 Ekim 2016 tarihinden beri Cihangir’de açılan yeni etkinlik mekânı CreAtolye çatısı altında bulunan Çocuk Atölyesinde 4-6 yaş grubu çocuklara masal anlatmaya başladı.

Sunuculuk Yaptığı Programlar :
Show TV – Bilgi Yarışması: SMS Size Milyarlar Sunuyoruz
Kanal D – Almanya Hürriyet Baskı
TGRT – Yılbaşı Programı
Rhein-Main TV – Stil Programı
TV8 – Şebnem Schaefer’la Muhteşem Çocuklar Programı
Alman-Türk Film Festivali ödül töreni
Açılışlar, özel etkinlikler

Rol Aldığı Tiyatro Oyunu :
2008-2009 – Eros Pansiyon (Tiyatro oyunu) Yalçın Menteş Tiyatrosu

Filmleri :
2009 – Renklerde Kaybolan Hayat (Sinema Filmi)
2009 – Cadde Hikayeleri (Sinema Filmi)
2007 – Üç Tatlı Cadı – (Peri)(TV Dizisi)
2006 – Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu – (Zaldabar Kız) (Sinema Filmi)
2005 – Emret Komutanım – (Alev Hemşire) (TV Dizisi)
2003 – Lise Defteri – (Aylin) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün