Biyografi

Seda Altaylı Turgutlu Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Seda Altaylı Turgutlu kimdir?, Seda Altaylı Turgutlu kaç yaşında?, Seda Altaylı Turgutlu evi nerede?, Seda Altaylı Turgutlu nerelidir? Seda Altaylı Turgutlu ev adresi?, Seda Altaylı Turgutlu kaç yaşında?, Seda Altaylı Turgutlu nerede oturuyor?, Seda Altaylı Turgutlu nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Seda Altaylı Turgutlu hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 16.Nisan.1982 senesinde doğan Seda Altaylı Turgutlu şu an için 39 yaşında ve Koç burcundandır. Seda Altaylı Turgutlu doğum yeri ise Van olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Senarist olarak devam ettirmektedir.

Seda Altaylı Turgutlu Kimdir? – Seda Altaylı Turgutlu Evi Nerede? – Seda Altaylı Turgutlu Nerede Oturuyor?

Seda Altaylı Turgutlu Kimdir?, evi nerede?

2021 senesinde Gülseren Budayıcıoğlu‘nun aynı isimli hikayesinden uyarlayarak “Camdaki Kız” adlı dizinin konusunu yazdı.

Seda Altaylı Turgutlu, 16 Nisan 1982 tarihinde Van’da doğmuştur. 2005 senesinde Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. 2010 senesinde aynı bölümden master derecesi aldı.

2011 senesinde yönetmenliğini Türkan Derya’nın yaptığı, konusu Özgür Evren Heptürk, Seda Altaylı Turgutlu ve Deniz Madanoğlu’nun kaleminden çıkan Sen De Gitme dizisinde başrollerde Sinan Albayrak, Sezin Akbaşoğulları ve Alican Yücesoy yer aldı.

Seda Altaylı Turgutlu, 2011 senesinde “Bir Kadın Tanıdım” dizisinin konusunu yazdı. Dizide Ekin Türkmen, Ertan Saban, Savaş Özdemir, Neslihan Yeldan başrolde oynadı.

2013 senesinde Mehmet Aslantuğ, İdil Fırat, Birce Akalay’ın başrollerinde oynadığı Başbakan Adnan Menderes‘in yaşamını anlatan “Ben Onu Çok Sevdim” adlı dizinin konusunu kaleme aldı.

Seda Altaylı Turgutlu, 2015 senesinde; Cansel Elçin, Sera Tokdemir, Haluk Piyes, İbrahim Kendirci, Erdinç Gülener, Çiğdem Batur, Naz Elmas, Burcu Kıratlı, Ahmet Mekin gibi oyuncuların başrolü paylaştığı “Bizim Hikâye” adlı sinema filminin konusunu Yasin Uslu ile beraber yazdı.

2021 senesinde Gülseren Budayıcıoğlu‘nun aynı isimli hikayesinden bir araya getirilen, yönetmenliğini Nadim Güç‘ün yaptığı, konusunu Seda Altaylı Turgutlu‘nun kaleme aldığı “Camdaki Kız” adlı dizinin başrolünde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu yer alırken diğer rollerde Hande Ataizi, Tamer Levent, Nur Sürer, Devrim Yakut, Selma Ergeç, Şerif Erol, Tuğrul Tülek, Nihal Menzil gibi oyuncular rol almıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2021 – Camdaki Kız (Tv Dizisi)
2018 – Avlu (Tv Dizisi)
2015 – Bizim Hikâye (Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Ben Onu Çok Sevdim (Tv Dizisi)
2011 – Sen De Gitme (Tv Dizisi)
2011 – Bir Kadın Tanıdım (Tv Dizisi)
2007 – Parmaklıklar Ardında (Tv Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün