Biyografi

Seda Demir Kimdir? Evi Nerede?

Seda Demir Kimdir? – Seda Demir Evi Nerede? – Seda Demir Nereli?

Seda Demir kimdir?, Seda Demir kaç yaşında?, Seda Demir evi nerede?, Seda Demir nerelidir? Seda Demir ev adresi?, Seda Demir kaç yaşında?, Seda Demir nerede oturuyor?, Seda Demir nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Seda Demir hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 07.Mart.1983 senesinde doğan Seda Demir şu an için 38 yaşında ve Balık burcundandır. Seda Demir doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Dizi Oyuncusu olarak devam ettirmektedir.

Seda Demir Kimdir?, evi nerede?

2007 ve 2010 senelerı içerisinde rol aldığı Yaprak Dökümü dizisindeki Sedef karakteri ile tanınır.

Seda Demir, 7 Mart 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Seda Demir, fuarlarda hostestlik yaptı, daha sonra bir ajansa kayıt yaptırarak bir çok deneme çekimlerine katıldı. Önce bir banka reklamında oynadıktan sonra bir çok reklam filminde rol aldı.

Seda Demir, 2007 ve 2010 senelerı içerisinde senesinde Reşat Nuri Güntekin‘in aynı adlı hikayesinden günümüze bir araya getirilen ve Halil Ergün, Güven Hokna, Fahriye Evcen, Deniz Çakır, Bennu Yıldırımlar, Tolga Karel, Gökçe Bahadır, Caner Kurtaran gibi oyuncuların rol aldığı “Yaprak Dökümü” adlı dizide Sedef kişiliğini canlandırdı.

2014 senesinde “Beyaz Karanfil” dizisinde Elif kişiliğini canlandırırken Kenan Çoban, Hakan Boyav, Ali Sürmeli, Erdem Ergüney, Çağlar Ertuğrul, Chloe Loughnan ile beraber rol aldı.

2015 senesinde yönetmenliğini Yasemin Türkmenli’nin yaptığı “Evlenmeden Olmaz” adlı sinema filminde Cansel Elçin, Özge Özberk, Hakan Eratik, Suzan Aksoy ile birlikte oynadı.

30 Aralık 2016 tarihinde Acun Ilıcalı tarafından açıklanan Survivor 2017‘de bulunacak isimler içerisinde Seda Demir de var.

21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 müsabakasında ünlüler takımında İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir, Berna Öztürk, Tarık Mengüç, Çılgın Sedat, Sema Apak, Pınar Saka, Adem Kılıçcı, Şahika Ercümen, Sabriye Şengül, Fatih Hürkan olacak.

Survivor 2017 müsabakasında gönüllüler takımında Eser West, Ogeday Girişken, Volkan Çetinkaya, Gökhan Gözükan, Tuğçe Melis Demir, Fulya Şahin, Denisa, Elif Şadoğlu, Burçak Tuncer, Berna Keklikler, Erdi Ünver, Anıl Karakurt, Sadin Bakır, Yiğit İzik olacak.

31 Ocak 2017 gecesi yapılan elemede Seda Demir elendi. 22 Haziran 2017 tarihinde Kıbrıs’ta yapılan final gecesinde en fazla oyu alan Ogeday Girişken birinci oldu.

Tiyatro Oyunları :
2009 – 72. Koğuş

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Evlenmeden Olmaz (Ayşe)(Sinema Filmi)
2014 – Beyaz Karanfil (Elif) (TV Dizisi)
2013 – İntikam (Selen)(TV Dizisi)
2011 – Yıldız Masalı (Sude) (TV Dizisi)
2007 – 2010 – Yaprak Dökümü (Sedef ) (TV Dizisi)

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün