Sedef Kabaş Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Sedef Kabaş kimdir?, Sedef Kabaş kaç yaşında?, Sedef Kabaş evi nerede?, Sedef Kabaş nerelidir? Sedef Kabaş ev adresi?, Sedef Kabaş kaç yaşında?, Sedef Kabaş nerede oturuyor?, Sedef Kabaş nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Sedef Kabaş hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1970 senesinde doğan Sedef Kabaş şu an için 51 yaşında ve burcundandır. Sedef Kabaş doğum yeri ise Londra, İngiltere olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise AkademisyenGazeteciTV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Sedef Kabaş Kimdir? – Sedef Kabaş Evi Nerede? – Sedef Kabaş Nereli?

Sedef Kabaş Kimdir?, evi nerede?

Sedef Kabaş, 2007 senesinde kurulan “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketinin sahibidir.

Sedef Kabaş, 1970 senesinde Londra’da doğmuştur. Annesi Mualla Kabaş, babası mücevher tasarımcısı Mehmet Kabaş’dır. 1992 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu. ABD.’de Boston Üniversitesi‘nde Televizyon Haberciliği üzerine Fulbright bursu ile yüksek lisans yaptı, 1995 senesinden yurda döndü. İstanbul’da Marmara Üniversitesi‘nde Genel Gazetecilik Bölümü’nden “Söyleşi, Röportaj ve Soru Sorma” üzerine yazdığı tezi ile 2006 senesinde doktora derecesi aldı.

Sedef Kabaş, Atlanta CNN International‘da çalışan ilk Türk gazetecidir. Bu görevinde başta Ortadoğu, Avrupa ve Balkanlar olmak üzere dünyanın birden fazla bölgesi ile alakalı haberler hazırladı. “Almanya’da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report/ En İyi Ekonomi Haberi ödülünü kazandı.

2001-2011 senelerı içerisinde İstanbul Akademi, Pera İstanbul, Bahçeşehir Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, ve Kadir Has Üniversitesi’nde “Medya İlişkileri”, “Diksiyon, Etkili Ses ve Beden Dili”, “Sunum Becerileri”, “Röportaj Teknikleri” ve “Etkili Haber Yazımı” üzerine dersler verdi.

POWER FM radyosunun kurucu ekibinde yer aldı, haber bültenlerini hazırlayıp, sundu.

Sedef Kabaş, Amerika’dan döndükten sonra NTV (Portreler), ATV (Dönence), TV8 (Sesli Düşünenler), Sky Türk (Haber Ötesi), gibi çeşitli tv kanallarında programlar hazırlayıp sundu. TRT 2‘de “Medya Medya” isimli programı hazırlayıp, sundu. Siyaset, ekonomi, medya, akademi, sanat ve spor dünyasının ileri gelen isimleri ile araştırmaya dayalı röportajlar gerçekleştirdi ve birden fazla ödüle layık görüldü.

2007 senesinde “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketini kurdu. Sedef Kabaş, bununla birlikte halen üst düzey yöneticilere etkili önderlik, etkili hitap, medyanın gücünden yararlanma, kişisel imaj ve itibar yönetimi, ikna ve etkileme yeteneklerini geliştirme konularında koçluk yapmakta, şirketlere iletişim ve medya alanında eğitimler vermektedir.

Sedef Kabaş, Konferans ve seminerlerde “konuk konuşmacı” olarak iletişim, iş ve medya dünyasına dair tecrübelerini, pratik bilgileri ve son trendleri paylaşmaktadır. Master of Ceremony: Ulusal ve ülkeler arası birden fazla basın toplantısı, konferans, kongre ve fuarlarda Türkçe ve İngilizce MC olarak görev almaktadır.

Sedef Kabaş, 27 Haziran 2009 tarihinde Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlendi. 2010 senesinde Yavuz adında bir oğlu oldu.

17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı veren hakimin ismini unutmayın tweeti sebebiyle yargılandı.

Kitapları :
2003 – Sesli Düşünenler
2005 – Zamanı Dize Getirenler
2007 – 41 Kadın 41 Öykü – İpek Dokulu Başarılar
2009 – Soru Sorma Sanatı
2008 – 60 Kadın 60 Öykü
2010 – Hayatını Seçen Kadın

Kaynak:Bilgisayfam.net

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker