Biyografi

Selahattin Duman Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Selahattin Duman kimdir?, Selahattin Duman kaç yaşında?, Selahattin Duman evi nerede?, Selahattin Duman nerelidir? Selahattin Duman ev adresi?, Selahattin Duman kaç yaşında?, Selahattin Duman nerede oturuyor?, Selahattin Duman nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Selahattin Duman hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.195022.Nisan.2021 senesinde doğan Selahattin Duman şu an için 71 yaşında ve burcundandır. Selahattin Duman doğum yeri ise Yenice, Haymana, Ankaraİzmir olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise GazeteciYazar olarak devam ettirmektedir.

Selahattin Duman Kimdir? – Selahattin Duman Evi Nerede? – Selahattin Duman Nerede Oturuyor?

Selahattin Duman Kimdir?, evi nerede?

Türkiye’de gazete mutfaklarının ileri gelen tecrübeli isimlerinden olan ve kendisine özgü bir üslupla kaleme aldığı hiciv yazıları oldukça büyük beğeni alan Selahattin Duman, geçirdiği cerrahi operasyonun sonrasında 22 Nisan 2021 tarihinde İzmir Dokuz Eylül Hastanesi’nde yaşamını kaybetti.

Halk Türkçesinden bolca kullandığı deyim ve atasözleriyle Türk medyasının diğer yazarlarından sıyrılmayı başarabilmiş yazarlardandır.

Selahattin Duman, Ankara’nın ilçesi Haymana’nın köyü Yenice’de doğmuştur. Annesi Nimet Duman, babası Dr. Abdullah Duman’dır. Kolejde yatılı okudu. 1983 senesinde İstanbul’a taşındı.

Uzun seneler Sabah Gazetesinde ve Vatan Gazetesinde yöneticilik ve köşe yazarlığı yaptı. 5 Mart 2013 tarihinde Vatan’dan ayrıldı.

Selahattin Duman,1974 senesinde 24-25 yaşında Bilge hanım ile evlendi, 29 yaşındayken, Özge adında bir kız (d.1979) babası oldu. Daha sonra boşandılar. Aynı eşi ile yeniden evlendi ve tekrar boşandı.

İlgi gören yazılarını kitaplarda topladı; Kendimi Tebrik Ederim, Suçumuz Mükemmel Olmak, Bankamatik Kursu Açan Yok Mu?, Kadınları Anlamış Gibi Yapma Sanatı adlı kitapları yayımlandı. Komser Şekspir, Romantik ve Bir Erkeğin Anatomisi filmlerinde rol aldı.

18 Temmuz 2020 tarihinde İzmir‘in Torbalı beldesinde trafik kazası geçiren Duman, kaza sonrası yaşanan çeşitli kalp rahatsızlıkları sebebiyle uzun süredir tedavi gördü.

Selahattin Duman, genel yayın yönetmenliğini Zafer Mutlu‘nun yaptığı, 15 Ocak 2021 tarihinde ilk sayısı yayımlanan ulusal haftalık gazete olan “Oksijen” gazetesinin yazarlar kadrosuna katıldı.

Selahattin Duman, ortalama 10 gün önce geçirdiği cerrahi operasyonun sonrasında 22 Nisan 2021 tarihinde İzmir Dokuz Eylül Hastanesi’nde yaşamını kaybetti.

Kitapları :
1995 – Kendimi Tebrik Ederim
1997 – Suçumuz Mükemmel Olmak!
1997 – Bankamatik Kursu Açan Yok Mu?
2018 – Kadınları Anlamış Gibi Yapma Sanatı

Filmleri :
1996 – Bir Erkeğin Anatomisi
2001 – Komser Şekspir
2007 – Romantik

Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün