Biyografi

Semiha Şahin Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Semiha Şahin kimdir?, Semiha Şahin kaç yaşında?, Semiha Şahin evi nerede?, Semiha Şahin nerelidir? Semiha Şahin ev adresi?, Semiha Şahin kaç yaşında?, Semiha Şahin nerede oturuyor?, Semiha Şahin nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Semiha Şahin hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. 05.Ağustos.1981 senesinde doğan Semiha Şahin şu an için 40 yaşında ve Aslan burcundandır. Semiha Şahin doğum yeri ise İstanbul olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise TV sunucusu olarak devam ettirmektedir.

Semiha Şahin Kimdir? – Semiha Şahin Evi Nerede? – Semiha Şahin Nerede Oturuyor?

Semiha Şahin Kimdir?, evi nerede?

Semiha Şahin, 5 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2005 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi, Medya ve iletişim bölümünden mezun oldu. Üniversite senelerında çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışmaya başlayan Semiha Şahin, mezun olduktan sonra bir yıl İngiltere’de Reklamcılık, halkla ilişkiler ve pazarlama eğitimi aldı. İngiltere’de iken Bournemouth 2CR FM ve BBC Türkçe servisinde staj yaptı.

Türkiye’ye döndükten sonra televizyonculuğa SKY Türk’de başlayan Semiha Şahin, 2,5 yıl Muhabirlik ve Spikerlik yaptıktan sonra Eylül 2010’da CNN Türk ailesine katıldı. “İstanbul’daki Anadolu”, “Cepteki Bomba: Kredi Kartları”, “Beş Yıllık Mucize: Akhisar” başlıklı haber dizilerini hazırladı.

2016 senesinde ABD Dışişleri Bakanlığı’nın daveti ile ortalama bir ay süreyle çeşitli eyaletlerde ‘Araştırmacı Gazetecilik’ seminer ve toplantılarına katıldı. Yaklaşık 3,5 yıl CNN Türk‘de Deniz Bayramoğlu ile birlikte Güne Merhaba’yı sunduktan sonra 2016 yılı ilk aylarından beri CNN Türk Hafta Sonu Ana Haber bülteni ile gündemi aktarırken, hafta içi konuklarla Türkiye’nin ve dünyanın siyaset gündeminin ele alındığı ‘Türkiye’nin Gündemi’ programını sundu.

İyi derecede İngilizce bilen Şahin, pilates ve yoga yapıyor. Yeni yerler görmeyi, flamenko yapmayı ve kampa gitmeyi seven Semiha Şahin, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğrencilere ders vermektedir.

Semiha Şahin, 26 Nisan 2019 tarihinde Buket Aydın’dan boşalan Kanal D Ana Haber sunuculuğuna getirildi.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün