Biyografi

Senem Toluay Ilgaz Kimdir? Evi nerede? Nerede oturuyor?

Senem Toluay Ilgaz kimdir?, Senem Toluay Ilgaz kaç yaşında?, Senem Toluay Ilgaz evi nerede?, Senem Toluay Ilgaz nerelidir? Senem Toluay Ilgaz ev adresi?, Senem Toluay Ilgaz kaç yaşında?, Senem Toluay Ilgaz nerede oturuyor?, Senem Toluay Ilgaz nerede yaşıyor? gibi sorularınızı yanıtlamak için Senem Toluay Ilgaz hakkında ayrıntılı bir biyografi sayfasını siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. ??.??.1973 senesinde doğan Senem Toluay Ilgaz şu an için 48 yaşında ve burcundandır. Senem Toluay Ilgaz doğum yeri ise Bingöl olarak bilinmektedir. Meslek yaşamını ise Spiker olarak devam ettirmektedir.

Senem Toluay Ilgaz Kimdir? – Senem Toluay Ilgaz Evi Nerede? – Senem Toluay Ilgaz Nerede Oturuyor?

Senem Toluay Ilgaz Kimdir?, evi nerede?

Senem Toluay Ilgaz, 2018 Mayıs ayından beri Haber Global‘de çalışmaya başladı.

Senem Toluay Ilgaz, 1973 senesinde, Bingöl‘de doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nü bitirdi.

Senem Toluay Ilgaz, çalışma hayatına Ekim 1998’de CNN TÜRK ekranlarında muhabir olarak başladı. Ardından haber spikeri olarak görevine devam eden Senem Toluay haber spikerliğinin bunun yanında Nisan 2000’den beri 3,5 yıl boyunca CNN-Türk’de yayına giren Gürkan Zengin’in sunduğu Editör programında, muhabir-editör olarak çalıştı. Bir süre aynı kanalda ”Ajans” isimli programın sunuculuğunu yaptı.

Best Fm haber merkezi editörlüğü, Star TV ekranlarında “Günaydın Türkiye” programını sundu. Radyo Foreks’te yapımcı, sunucu, Hür Fm haber merkezi muhabirliği gibi görevlerde yer aldı.

2009 senesinde TRT Türk’e geçti. Dünyanın 12 ayrı başkentindeki muhabir ağıyla dış politika haberlerinin üretildiği One Ajans’ta TRT Türk için hazırlanan Dünya Bülteni programını sundu. TRT ekranlarında ”Dünyamız Detay” programını hazırladı ve sundu.

2011 senesinin Nisan ayında El Cezire‘nin ekran yüzlerinden biri oldu. El Cezire’nin televizyon projesini rafa kaldırıp yayın hayatına yalnızca internet portalı olarak devam etme kararının sonrasında yaşanan ilk tenkisatta görevine son verildi.

Senem Toluay Ilgaz, Haziran 2015’te transfer olduğu Habertürk TV‘de Enine Boyuna isimli tartışma programını sunmaya başladı.

Senem Toluay Ilgaz, 2018 Mayıs ayından beri Haber Global‘de çalışmaya başladı.

Senem Toluay Ilgaz, 7 Nisan 2006 tarihinde Rıfat Ilgaz‘ın torunu Kerem Ilgaz ile evlendi. Bu evliliğinden, Nehir isminde bir kızı ve Çınar isminde bir oğlu mevcuttur.
Kaynak:Bilgisayfam.net

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün